09:24 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec, pasă de gol în amicalul Inter - Trentino Team

16 Jul, 2011 00:07 1156 Marime text
Fostul atacant al Farului, Denis Alibec a mai bifat o prezenţă în tricoul vicecampioanei Italiei, Internazionale Milano, în partida amicală susţinută joi, în compania celor de la Trentino Team şi la capătul căreia Inter s-a impus cu scorul de 6-1, informează site-ul oficial al clubului.

Fostul căpitan al naţionalei României, Cristian Chivu a jucat pe toată durata primei reprize a întâlnirii, fiind înlocuit la pauză, când antrenorul milanezilor, Gian Piero Gasperini a schimbat toată echipa. În schimb, atacantul constănţean Denis Alibec a fost introdus în teren în ultimele 20 de minute. Jucătorul în vârstă de 20 de ani a dat pasa decisivă pentru ultimul gol al formaţiei antrenate de Gasperini, centrarea sa fiind reluată, în poartă, cu capul, de Longo, în minutul 89. Alibec a semnat în urmă cu o lună pe o perioadă de cinci ani cu echipa de seniori a Interului, urmând să încaseze 350.000 de euro pe sezon.