17:18 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

13 medalii pentru constănţeni Vasile Şerban a cucerit un nou titlu de campion naţional

07 Jun, 2011 00:00 9144 Marime text

cap_5.jpgCulturistul Vasile Şerban a obţinut week-end-ul trecut un nou titlu de campion naţional, cel de-al şaptelea din carieră, în cadrul Campionatului Naţional de culturism şi fitness (copii, juniori şi masters), desfăşurat la Slobozia.

culturism.jpgSportivul legitimat la Vulturul de Mare Constanţa i-a depăşit la categoria Masters, 50-59 ani, +80 kg, pe Radu Stan (Vispo Brăila) şi pe Liviu Unguruşan (CS Alfa Zalău). La Open, Vasile Şerban a ocupat poziţia a doua, după Claudiu Giurgi, câştigătorul categoriei Masters, 40-49 ani, 80 kg. La copii, sportivii legitimaţi la CS Farul au obţinut nu mai puţin de 12 medalii, dintre care trei de aur, prin Lucian Săvulescu (fitness, categoria 13-14 ani), Cătălina Straliciuc (fitness, 8-9 ani) şi Alexandra Gologan (fitness, 14-15 ani), patru de argint, prin Ioana Calenici (fitness, 8-9 ani), Maria Calabrache (fitness, 10-11 ani), Daciana Enache (fitness, 12-13 ani) şi Andreea Scânteie (fitness, 14-15 ani) şi cinci de bronz, prin Adrian Biciu (fitness, 13-14 ani), Monica Coteţ (fitness, 8-9 ani), Alexandra Draguşanu (fitness, 10-11 ani), Viorica Dima (fitness, 12-13 ani) şi Andreea Drenea (fitness, 14-15 ani).