06:08 05 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Primera) Real - Espanyol 3-0. Cursa continua! (video)

07 Feb, 2010 16:50 1587 Marime text

primera.jpgReal Madrid continuă cursa de urmărire a Barcelonei. "Galacticii" s-au impus cu 3-o pe Bernanbeu în faţa lui Espanyol şi rămân la cinci puncte în spatele "extratereştilor". După 21 de etape, Realul e pe locul secund, cu 50 de puncte, cu cinci mai puţin decât liderul Barcelona care s-a impus cu 2-1 pe NouCamp în faţa lui Getafe (Messi 6, Xavi 67/Soldado 90, pen). Tot aseară, Valencia a câştigat cu Valladolid, prin golurile marcate de argentinianul Ever Banega şi spanilul Villa.
Partida contra lui Espanyol a fost mult mai uşoară decât se aşteptau madrilenii. Sergio Ramos a deschis rapid scorul după doar 5 minute, assistul delicious trimis de Granero fiind concretizat de internaţionalul iberic cu o lovitură de cap imparabilă. Tot Granero a fost artizanul şi la golul lui Kaka. Centrare perfectă, Raul reia cu capul, KAmeni respinge dar numai până la Brazilian care îndeplineşte o simplă formalitate. Ultimul gol a venit în prelungiri, autor Higuain, după o pasă excelentă a lui Guti.

Rezumat Real - Espanyol 3-0.