Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:34 25 03 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

S-au constituit comisiile de evaluare şi asigurare a calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar din Constanţa. Consilierii locali şi şcolile de care răspund

ro

03 Dec, 2018 00:00 1160 Marime text
Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa a publicat lista reprezentanţilor Consiliului Local al Municipiului Constanţa în comisiile de evaluare şi asigurare a calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat şi particulare.
 
Componenţa Comisiei pentru evaluarea şi asigurarea calităţii în unităţile din învăţământul preuniversitar cuprinde: reprezentanţi ai corpului profesoral, aleşi prin vot secret de consiliul profesoral; un reprezentant al sindicatului reprezentativ, desemnat de acesta; un reprezentant al părinţilor, în cazul învăţământului preşcolar, primar, gimnazial sau liceal; un reprezentant al elevilor, în cazul învăţământului profesional, liceal şi postliceal; un reprezentant al consiliului local; un reprezentant al minorităţilor naţionale, după caz, provenind din corpul profesoral, reprezentanţii părinţilor sau ai elevilor. Atribuţiile comisiei pentru evaluarea şi asigurarea calităţii sunt: coordonează aplicarea procedurilor şi activităţilor de evaluare şi asigurare a calităţii, aprobate de conducerea organizaţiei furnizoare de educaţie; elaborează anual un raport de evaluare internă privind calitatea educaţiei în organizaţia respectivă. Raportul este adus la cunoştinţă tuturor beneficiarilor prin afişare sau publicare; formulează propuneri de îmbunătăţire a calităţii educaţiei.
 
Cristian Marius Andreiaş face parte din comisiile de evaluare şi asigurare a calităţii din Grădiniţa cu Program Normal „Roboţel“, Grădiniţa cu Program normal nr. 27, Grădiniţa cu Program normal nr. 59 Bilingvă română-italiană, Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr.40, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Cuvios Dionisie Exiguul“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 51.
 
Mihaela Andrei - Grădiniţa cu Program Normal „Zubeyde Hanim“, Grădiniţa cu Program Normal „Tom degeţel“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Azur“, Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza“.
 
Mărioara Cojoc - Grădiniţa cu Program Prelungit „Amicii“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 53, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 38, Şcoala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“.
 
Adriana Arghirescu - Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa de turtă dulce“ Constanţa, Grădiniţa cu Program Prelungit „Norocel“, Grădiniţa cu Program Prelungit Gulliver, Colegiul Comercial „Carol I“.
 
Liviu Merdinian - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea copiilor“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 57, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe. Ţiţeica“, Grădiniţa cu Program Normal „Hensel şi Gretel“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“.
 
Secil Givan Cantaragiu - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea poveştilor“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 10.
 
Teodor Partichi - Grădiniţa cu Program Prelungit „Mugurel“, Colegiul Naţional Militar „Alexandru Ioan Cuza“, Liceul Tehnologic „George Emil Palade“.
 
Dede Perodin - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 33 Constanţa, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 42, Grădiniţa cu Program Normal nr. 22, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazu“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“, Şcoala Gimnazială „Marin Sorescu“, Liceul Tehnologic „I.N. Roman“.
 
Florea Răzvan Ionuţ - Grădiniţa cu Program Prelungit „Dumbrava minunată“, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 24, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Liceul de Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Palatul Copiilor, Clubul Sportiv Şcolar nr. 1.
 
Horina Marius Călminte - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 2, Grădiniţa cu Program Normal nr. 29, Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“.
 
Aurelian Marin - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 44, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 45, Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“, Grădiniţa „Rosetti“.
 
Cristina Andreea Văsii - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 8, Grădiniţa cu Program Normal nr. 26, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“.
 
Cătălin Florin Papuc - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 6, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Abracadabra“, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 37.
 
Ioan Solomon - Grădiniţa cu Program Prelungit „Perluţele mării“
 
Cristian Tincu - Grădiniţa cu Program Prelungit „Steluţele mării“, Şcoala Gimnazială nr. 31, Grădiniţa cu Program Normal nr. 31.
 
Raluca Andreea Trandafir - Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“, Şcoala Gimnazială nr. 19, Grădiniţa cu Program Normal nr. 34, Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 30, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“.
 
Adriana Teodora Câmpeanu - Şcoala Gimnazială nr. 11 „Dr. Constantin Angelescu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 23, Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“, Grădiniţa cu Program Normal de Aplicaţie, Liceul Teoretic „George Călinescu“
 
Irinela Nicolae - Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“, Grădiniţa cu Program Normal „Mica sirenă“, Grădiniţa cu Program Normal „Delfinii Jucăuşi“, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 16, Liceul Tehnologic „Pontica“.
 
Victor Constantin - Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“, Liceul Tehnologic „Tomis“.
 
Gabriel Valentin Pârvulescu - Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 35, Şcoala Gimnazială nr. 37. 
 
Romeo Caius Rizeanu - Şcoala Gimnazială nr. 14, Grădiniţa cu Program Norma nr. 39, Liceul Tehnologic de Electronică şi Telecomunicaţii.
 
Andrei George Popescu - Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“, Grădiniţa cu Program Normal „Năsturel“, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“.
 
Cristian Mihăilescu - Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga“, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Nicolae Titulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Căsuţa poveştilor“, Grădiniţa cu Program Prelungit  „Chip şi Dale“, Liceul Teoretic „Ovidius“.
 
Costin Valeriu Avătavului - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“.
 
Alexandru Zabara - Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“, Liceul Teoretic „Lucian Blaga“.
 
Ioan Solomon - Liceul Teoretic „Decebal“, Şcoala Gimnazială nr. 36 „Dimitrie Ştiubei“, Liceul Teoretic „Traian“.
 
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii