Alpha Builders Group pregătește instalarea de elemente publicitare în Constanța
Alpha Builders Group pregătește instalarea de elemente publicitare în Constanța
177
Marime text
Compania Alpha Builders Group SA, prin reprezentantul său Cristian-Gabriel Panait, a obținut Certificatul de Urbanism nr. 2589 din 10.11.2025 pentru amplasarea unor elemente publicitare pe imobilul situat pe strada Topazului (Strada G) nr. 1, în municipiul Constanța. Documentul este valabil 12 luni, până la 10.11.2026, și a fost emis în vederea obținerii autorizației de construire.
Lucrările prevăzute au ca scop instalarea panourilor și elementelor vizuale folosite pentru promovarea proiectelor dezvoltate în zonă, conform reglementărilor urbanistice în vigoare.
Despre Alpha Builders Group
Compania își are originea în anul 2006, când a fost înființată sub numele MCF Construct 2000 SRL, fiind ulterior redenumită în martie 2023 în Alpha Builders Group SA. Sediul societății este situat pe strada Traian din Constanța.
Structura acționariatului este dominată de Cristian Gabriel Panait, care deține 95% din acțiuni, restul de 5% aparținând lui Adrian Panait.
Pe lângă activitatea principală, administratorul Cristian Panait coordonează și alte proiecte imobiliare prin firme afiliate, precum:
-
Black Sea Design Concept SRL
-
Alpha Builders Marina Tower SA
-
Alpha Builders Olimp Tower SRL
În 2024, Alpha Builders Group a înregistrat o cifră de afaceri de 43,8 milioane lei, un profit net de 562.096 lei și avea 48 de angajați, potrivit datelor financiare raportate.
Amenajarea elementelor publicitare se înscrie în strategia de consolidare a vizibilității proiectelor imobiliare în dezvoltare, compania fiind activă în zona de construcții și investiții de amploare în județul Constanța.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


