Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
18:27 22 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alegeri locale 2024 Candidații la Primăria și Consiliul Local Pecineaga, județul Constanța (DOCUMENTE)

ro

19 May, 2024 20:59 1091 Marime text
Biroul Electoral Județean a făcut publice numele tururor candidaților pentru funcțiile de primar și consilier local la nivelul celor 70 de unități administrativ-teritoriale ale județului Constanța.

La alegerile locale, se votează pentru primarii din fiecare comună, oraș sau municipiu, pentru consilierii locali și pentru președinții consiliilor județene. Pentru a vota, trebuie îndeplinite următoarele condiții: cetățenie română, vârsta de cel puțin 18 ani până în ziua alegerilor, domiciliul sau reședința stabilite în circumscripția electorală și înregistrare pe listele electorale permanente sau temporare.

Vă prezentăm mai jos lista completă a candidaților la Primăria și Consiliul Local al Comunei Pecineaga, județul Constanța. 

Lista completă a candidaților la primăria Pecineaga, județul Constanța.
 
Circumscriptie Poz
Listă
Nume Prenume Apartenenţa politică a
candidaţilor
Alianţa
 
 
 
 
 
 
 
PECINEAGA
1 MAKKAI MARIAN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
-
1 STOIAN CRISTIAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
 
 
1
 
 
ISTRATE
 
 
MARIA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
1 IORGA COSTEL PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
 
1
 
GORECI
 
MARCEL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
-

Aceasta este lista completă a candidaților pentru consiliul local​ Pecineaga. 
 
Circumscriptie Poz
Listă
Nume Prenume Apartenenţa politică a
candidaţilor
  1 MAKKAI MARIAN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
2 PARASCHIV GHEORGHE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
3 TOPORĂU VIOREL-FLORIN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
4 GRIGORE AUREL PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
5 NASTASĂ EUGEN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
6 BOAMBĂ IONEL PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
7 MOTOC ELENA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
8 NASURLA METIN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
9 TUDOR STELA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
10 NICOLAE GHEORGHE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
11 BERNIANU PETRICĂ PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
12 GRIGORIE CĂTĂLINA-ELENA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
13 ŞTEFAN MAGDALENA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
14 DIACONU NICOLAE-CĂTĂLIN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
15 CIOBANU ALEXANDRU PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
16 IOSUB VASILE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
1 STOIAN CRISTIAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
2 BROASCĂ COSTEL PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
3 MARDARE CONSTANTIN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
4 PÎSLARU LILI PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
5 TRIFAN GHEORGHE PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
6 TÎNTĂVEANU ALINA PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
7 LEPĂDATU MIHAI PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
8 CIOBANU GHEORGHE PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
9 LAZĂR MARIA-ALEXANDRA PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
10 DUICĂ FLOREA PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
11 BOCAI LIVIU PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
12 PÎSLARU GEORGE-ALEXANDRU PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
13 BULGARIU MARIA PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
14 LEPĂDATU CORNEL PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
15 COCAINĂ DORIN-FLORIAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
16 UNGUREANU NICU PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
 
 
1
 
 
ISTRATE
 
 
MARIA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
2
 
 
TELEU
 
 
BONIAMIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
3
 
 
VÂLCU
 
 
FLORIN-ADRIAN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
 
4
 
 
MOLDOVEANU
 
 
DANIEL
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
5
 
 
ISAC
 
 
CONSTANTINA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
6
 
 
DRĂGHICI
 
 
GEORGETA-SILVIA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
7
 
 
CÎRÎC
 
 
MIHAELA-RODICA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
8
 
 
ŞOFRON
 
 
PARASCHIVA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
9
 
 
NECULA
 
 
SOFIA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
10
 
 
MOTOC
 
 
PETRICA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
11
 
 
PAPADOPOL
 
 
COSTIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
 
12
 
 
ANDRONACHE
 
 
GEORGIANA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
13
 
 
ALIMAN
 
 
CAMELIA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
14
 
 
TELEU
 
 
LEILA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
15
 
 
PENIŞOARĂ
 
 
ZAMFIRA
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
16
 
 
PENIŞOARĂ
 
 
VASILE
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
1 IORGA COSTEL PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
2 CĂLĂRAŞU AUGUSTIN PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
3 FOTESCU MARIAN PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
4 GĂINĂ VASILE-MARCEL PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
5 DUMITRIU CONSTANTIN PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
6 GĂLUŞCĂ DUMITRU PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
7 DAN MARIAN PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
8 MIHĂILĂ MIHAI PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
9 ŞTEFAN ŞTEFAN-RĂZVAN PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
-
 
10 LEPĂDATU TRAIAN-ION PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
11 PICHIU MINUŢA PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
12 DUMITRIU VIORICA PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
13 MIHĂILĂ VIOLETA-VIORICA PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
14 BOCAI MARIA PARTIDUL S.O.S.
ROMÂNIA
 
1
 
GORECI
 
MARCEL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
2
 
HÎRGĂU
 
MIHAELA-GABRIELA
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
3
 
BALAJ
 
ION
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
4
 
BUJOR
 
MARIANA-MIRELA
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
5
 
MIŢOI
 
COSTEL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
6
 
BARABAŞ
 
AUREL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
7
 
ANGHEL
 
SILVIU
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
8
 
ANTON
 
NICU
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
 
9
 
AMĂRIUCĂI
 
CONSTANTIN-DANIEL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
10
 
DRĂGHICI
 
COSTEL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
11
 
MATEI
 
AUREL
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
12
 
BULMAGĂ
 
MIOARA-ANDREEA
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
13
 
CHIRCĂ
 
PETRICĂ
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
14
 
RUSU
 
ION
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
15
 
GORECI
 
JANINA-MARIA
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
16
 
IGNAT
 
VERONICA
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE
 
17
 
MATEI
 
CONSTANTIN-CĂTĂLIN
PARTIDUL ADEVĂR, DEMOCRAȚIE,
EDUCAȚIE,
RECONSTRUCȚIE

Listele complete cu candidații la primăriile și consiliile locale din județul Constanța pot fi studiate în secțiunea „Documente".

Citește și: 

Alegeri locale 2024Candidații la Primăria și Consiliul Local Pantelimon, județul Constanța (DOCUMENTE)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii