Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
15:06 20 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alegeri locale 2024 Candidații la Primăria și Consiliul Local Pantelimon, județul Constanța (DOCUMENTE)

ro

19 May, 2024 17:14 1456 Marime text
Biroul Electoral Județean a făcut publice numele tururor candidaților pentru funcțiile de primar și consilier local la nivelul celor 70 de unități administrativ-teritoriale ale județului Constanța.

La alegerile locale, se votează pentru primarii din fiecare comună, oraș sau municipiu, pentru consilierii locali și pentru președinții consiliilor județene. Pentru a vota, trebuie îndeplinite următoarele condiții: cetățenie română, vârsta de cel puțin 18 ani până în ziua alegerilor, domiciliul sau reședința stabilite în circumscripția electorală și înregistrare pe listele electorale permanente sau temporare.

Vă prezentăm mai jos lista completă a candidaților la Primăria și Consiliul Local al Comunei Pantelimon, județul Constanța. 

Lista completă a candidaților la primăria Pantelimon, județul Constanța.
 
Circumscriptie Poz
Listă
Nume Prenume Apartenenţa politică a
candidaţilor
Alianţa
 
 
 
 
 
PANTELIMON
1 ARMĂŞESCU COSTEL PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
-
1 ZELCA MIHAI ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
-
1 CROITORU GEORGE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
-
 
 
1
 
 
BULBOACĂ
 
 
DAN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI

Aceasta este lista completă a candidaților pentru consiliul local​ Pantelimon
 
Circumscriptie Poz
Listă
Nume Prenume Apartenenţa politică a
candidaţilor
  1 MARTINESCU GHEORGHE PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
2 MUREŞAN IOAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
3 DRĂGUŢ ŞTEFAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
4 ORZA ANTONIU PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
5 PERICICĂ CONSTANTIN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
6 NICOLAE DANIEL PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
7 ION MARIAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
8 MOCANU CONSTANTIN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
9 MARIN ION PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
10 NEGHINĂ DANIELA PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
11 STROE LAURENŢIU-MARIAN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
12 NEAGU CONSTANTIN PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
13 NICU ANDREI PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
14 DRĂGUŢ ION PARTIDUL NAȚIONAL
LIBERAL
1 ZELCA MIHAI ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
2 TOŢIA OLOFIR-IOAN ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
3 CIOBANU ANTON ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
4 TĂTAR-TARÎŢĂ NICOLETA ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
 
5 GHERGHIŞAN ŞTEFAN ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
6 PERPELEA STĂNICĂ ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
7 CIOBANU IULIANA-VASILICA ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
8 BUZBUCHI ALEXANDRA-ADRIANA ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
9 ŢOŢIA MARIA ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
10 ZELCA GEORGE-CRISTIAN ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
11 APOSTOL CĂTĂLIN-IONUŢ ALIANȚA PENTRU
UNIREA ROMÂNILOR
1 CROITORU GEORGE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
2 MUNTENAŞU TUDOREL PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
3 MOROŞANU RODICA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
4 CĂPĂTAN GIULIANO-VASILE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
5 PERICICĂ MIHAI PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
6 RĂILEANU EUGEN PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
7 CIUREA NICOLAE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
8 MORTU ANTON PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
9 OANCEA MIHĂIŢĂ PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
10 HAUTĂ LĂMÎIŢA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
11 GRIGORAŞ GHEORGHE PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
12 ZABULICHE MARICEL PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
13 ROBESCU ION PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
14 CIOBANU GABRIELA PARTIDUL SOCIAL
DEMOCRAT
 
 
 
1
 
 
BULBOACĂ
 
 
DAN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
2
 
 
IONIŢĂ
 
 
VALENTIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
3
 
 
TÎNJALĂ
 
 
EMIL-CONSTANTIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
4
 
 
CONSTANTIN
 
 
FLORENTIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
5
 
 
BULAI
 
 
VENIAMIN
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
 
6
 
 
AURSEI
 
 
MIHAI
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
7
 
 
PERICICĂ
 
 
AUREL-ISIDOR
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR - PMP - FORȚA
DREPTEI
 
 
8
 
 
IGNAT
 
 
DANIEL-MIREL
 
 
FORȚA DREPTEI
ALIANȚA DREAPTA
UNITĂ USR -
PMP - FORȚA DREPTEI
 
9 BULBOACĂ IULIAN - ALEXANDRU FORȚA DREPTEI UNITĂ USR -
        PMP - FORȚA
        DREPTEI
        ALIANȚA
        DREAPTA
10 TIBA NELA FORȚA DREPTEI UNITĂ USR -
        PMP - FORȚA
        DREPTEI
        ALIANȚA
        DREAPTA
11 ŞERBAN ŞTEFAN FORȚA DREPTEI UNITĂ USR -
        PMP - FORȚA
        DREPTEI
        ALIANȚA
        DREAPTA
12 MITITELU VIOREL FORȚA DREPTEI UNITĂ USR -
        PMP - FORȚA
        DREPTEI
        ALIANȚA
        DREAPTA
13 MUNTEANU CRISTIAN-COSTICĂ FORȚA DREPTEI UNITĂ USR -
        PMP - FORȚA
        DREPTEI

Listele complete cu candidații la primăriile și consiliile locale din județul Constanța pot fi studiate în secțiunea „Documente".

Citește și: 

Alegeri locale 2024Candidații la Primăria și Consiliul Local Ostrov, județul Constanța (DOCUMENTE)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii