Universitatea „Ovidius” Constanța, contract cu o firmă de evenimente din București, înființată anul trecut. Cât a plătit (DOCUMENTE)
Universitatea „Ovidius” Constanța, contract cu o firmă de evenimente din București, înființată anul trecut.
21 Feb, 2026 12:00
ZIUA de Constanta
175
Marime text
175
Marime text
- Firma care a fost desemnată câștigătoare este High End Events SRL
Universitatea „Ovidius” Constanța a încheiat un contract pentru organizarea evenimentului prilejuit de implementarea proiectului „Înființarea și dezvoltarea Centrului Regional Sud-Est pentru Orientarea în cariera de cercetător – Ad. August”.
Firma care a fost desemnată câștigătoare este High End Events SRL.
Contractul a fost atribuit prin cumpărare directă și are o valoare egală cu 70.000 lei.
Potrivit detaliilor, Universitatea „Ovidius” Constanța a decis achiziționarea de servicii organizare evenimente, în vederea atingerii obiectivul general al proiectului, respectiv promovarea cercetării științifice și dezvoltarea interesului pentru cercetarea românească, inclusiv prin înființarea și operaționalizarea Centrului Regional Sud-Est pentru orientarea în cariera de cercetător, care va acționa la nivelul următoarelor paliere: punct unic de intrare pentru cariera de cercetător, corelând activitățile de orientare în cariera de cercetător cu programe educaționale axate pe știința pentru societate, promovând beneficiile științei în societate, precum și rezultatele cercetării românești în rândul cetățenilor.
Anunțul de atribuire a fost publicat în SEAP în data de 13 februarie 2026.
Despre High End Events SRL
Conform termene.ro, firma a fost înființată anul trecut, are sediul social în București, sectorul 3, iar obiectul de activitate este „activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor”.Asociat și administrator este Poșircaru Ioana.
Sursa citată arată că High End Events SRL are două achiziții directe câștigate.
PRECIZĂRI:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
De asemenea, pentru redactarea acestui articol au fost folosite și informații de pe termene.ro.
Citește și:
Universitatea „Ovidius” din Constanța, investiție de peste 3,5 milioane de lei în hub-ul de inginerie și ateliere digitale (DOCUMENTE)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


