De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
21:38 21 01 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Programul meciurilor din acest weekend, de la Ligile a IV-a şi a V-a

ro

23 May, 2015 00:00 748 Marime text
Meciurile de astăzi, din etapa a noua a play-off-ului Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa, se dispută după programul: CS Mihail Kogălniceanu - Sparta Techirghiol (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Axiopolis Cernavodă - Portul Constanţa (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - CS Eforie (12.00 / 14.00), FC Viitorul II - Victoria Mihai Viteazu (se joacă numai la seniori, de la ora 14.00). Ieri s-a disputat dubla CSO Ovidiu - Unirea Topraisar. În play-out, astăzi se dispută etapa a opta (ultima), iar meciurile sunt: CFR Constanţa - Avântul Comana (11.00 / 13.00), Perla Murfatlar - Vulturii Cazino Constanţa (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Victoria Cumpăna (11.00 / 13.00). Ştiinţa Poarta Albă are rundă liberă.

Clasamente

Play-off: 1. Viitorul II - 79p, 2. Cernavodă - 70p, 3. Agigea - 67p, 4. Băneasa - 55p, 5. Eforie - 52p, 6. Ostrov - 49p, 7. Ovidiu - 42p, 8. Mihail Kogălniceanu - 41p, 9. Mihai Viteazu - 40p, 10. Portul - 36p, 11. Techirghiol - 36p, 12. Topraisar - 35p.
 
Play-out: 1. Comana - 50p, 2. CFR - 39p, 3. Cumpăna - 31p, 4. Poarta Albă - 29p, 5. Valu lui Traian - 18p, 6. Murfatlar - 16p, 7. Vulturii Cazino - 13p.
 
Marţi, 26 mai, în play-off se va disputa o etapă intermediară, în vreme ce miercuri, 27 mai, a fost programată etapă de Cupa României.
 
Duminică, în etapa a 24-a a Ligii a V-a, se vor disputa meciurile: Seria Nord - Viitorul Târguşor - Recolta Nicolae Bălcescu (11.00), SC Horia - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Viitorul Fântânele - Ulmetum Pantelimon (11.00), Dunaris Topalu - Dacia Mircea Vodă (14.00), Gloria Seimeni - Sportul Tortoman (14.00). Pescăruşul Gârliciu - Pescarul Ghindăreşti nu se dispută, gazdele urmând a câştiga cu 3-0; Seria Sud - Voinţa Cochirleni - Speranţa Nisipari (11.00), Viitorul Cobadin - AS Independenţa (11.00), Castelanii Castelu - Sport Prim Oltina (14.00), CS Peştera - Danubius Rasova (14.00), AS Ciocârlia - AS Carvăn (17.00). Trophaeum Adamclisi are rundă liberă, iar Inter Ion Corvin - Marmura Deleni nu se va disputa, gazdele urmând a câştiga cu 3-0; Seria Est - Luceafărul Amzacea - Farul Tuzla (11.00), Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia - Gloria Albeşti (11.00), Viitorul Pecineaga - Atletic 2 mai (11.00), Oil Terminal Constanţa - Şcoala de Fotbal Mangalia (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Viitorul Mereni (11.00), AS Bărăganu - CS Agigea II (14.00), Voinţa Siminoc - Olimpia Constanţa (14.00).

Clasamente:

Seria Nord: 1. Fântânele - 57p, 2. Săcele - 52p, 3. Tortoman - 48p, 4. Gârliciu - 45p, 5. Mircea Vodă - 44p, 6. Ciobanu - 39p, 7. Seimeni - 37p, 8. Târguşor - 35p, 9. Cuza Vodă - 33p, 10. Nicolae Bălcescu - 29p, 11. Topalu - 17p, 12. Ghindăreşti - 15p, 13. Horia - 13p, 14. Pantelimon - 10.

Seria Sud: 1. Peştera - 54p, 2. Rasova - 47p, 3. Nisipari - 46p, 4. Cobadin - 42p, 5. Ion Corvin - 40p, 6. Castelu - 33p, 7. Oltina - 33p, 8. Cochirleni - 24p, 9. Independenţa - 24p, 10. Carvăn - 18p, 11. Ciocârlia - 18p, 12. Adamclisi - 17p, 13. Deleni - 4p.

Seria Est: 1. 2 Mai - 53p, 2. Tuzla - 51p, 3. Albeşti - 50p, 4. Pecineaga - 47p, 5. Oil Terminal - 44p, 6. Mereni - 40p, 7. Siminoc - 37p, 8. Amzacea - 36p, 9. Olimpia - 30p, 10. Agigea II - 26p, 11. Chirnogeni - 17p, 12. SF Mangalia - 15p, 13. GSIB - 15p, 14. Bărăganu - 4p.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii