Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
09:26 22 11 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Judeţul Constanţa. Fotbalul „mic“ Cinci echipe, neînvinse. AS Pelinu are nouă victorii şi un egal în zece meciuri

ro

07 Nov, 2017 00:00 683 Marime text
În etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: Portul Constanţa - CS Eforie 1-1 la seniori / 2-1 la juniori, CS Medgidia - Sparta Techirghiol 3-0 / 5-4, CS Mihail Kogălniceanu - Voinţa Valu lui Traian 5-0 / 4-7, Gloria Albeşti - Gloria Băneasa 2-1 (la juniori, meciul a fost amânat), Farul Tuzla - CS Năvodari 1-2 / 0-13, CSO Ovidiu - CS Agigea 1-1 / 3-3, Ştiinţa Poarta Albă - Unirea Topraisar 5-1 / 4-3, Viitorul Fântânele - CS Lipniţa Carvăn 3-3 / 11-1.
 
S-a disputat şi runda a 12-a a Ligii a 5-a, astfel: Litoral Corbu - Viitorul Târguşor 3-2, CS Poseidon 2 Mai Limanu - Carsium Hârşova 6-0, CS Peştera - Axiopolis Cernavodă II 2-1, Voinţa Săcele - Inter Ion Corvin 2-0, Speranţa Castelu - Avântul Comana 3-1, Viitorul Pecineaga - FC Mereni 3-2, Victoria Cumpăna - Sport Prim Oltina 2-1 şi CS Murfatlar - Olimpia Constanţa 3-0.
 
La Liga a 6-a, a fost programată etapa a 11-a (ultima a turului), meciurile fiind: în seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Cuza Vodă 1-2, Gloria Seimeni - Dunărea Ciobanu 4-1, Speranţa Castelu II - Steaua Speranţei Siliştea 3-3, Sportul Tortoman - Înfrăţirea Cogealac 3-0, Recolta Nicolae Bălcescu - Pescarul Ghindăreşti 5-1. Partida Dacia Mircea Vodă - Ulmetum Pantelimon a fost amânată; în seria Sud - AS Bărăganu - Flacăra Viişoara 5-2, AS Pelinu - Luceafărul Amzacea 5-0, Viitorul Cobadin - ITC 2-1 şi Danubius Rasova - Trophaeum Adamclisi 4-0. AS Independenţa a avut rundă liberă, iar confruntarea Fulgerul Chirnogeni - Voinţa Cochirleni a fost amânată.

Cinci dintre echipe îşi menţin invincibilitatea: CS Năvodari (Liga a 4-a, juniori) - are 11 victorii şi două egaluri în 13 partide; Sportul Tortoman - nouă victorii şi două egaluri în 11 partide, Recolta Nicolae Bălcescu - şase victorii şi patru egaluri în zece meciuri; AS Pelinu - nouă victorii şi un egal în zece meciuri, Fulgerul Chirnogeni - cinci victorii şi trei egaluri în opt partide.

Clasamente

Liga a 4-a: la seniori - 1. Medgidia - 36p, 2. Fântânele - 34p, 3. Năvodari - 28p, 4. Băneasa - 26p, 5. Albeşti - 25p, 6. Ovidiu - 23p, 7. Agigea - 22p, 8. Eforie - 21p, 9. Mihail Kogălniceanu - 18p, 10. Poarta Albă - 16p, 11. Techirghiol - 14p, 12. Lipniţa Carvăn - 13p, 13. Portul - 13p, 14. Tuzla - 5p, 15. Topraisar - 1p, 16. Valu lui Traian - 1p.
 
Liga a 4-a: la juniori - 1. Năvodari - 35p, 2. Valu lui Traian - 33p, 3. Portul - 32p, 4. Albeşti - 28p, 5. Fântânele - 28p, 6. Medgidia - 27p, 7. Techirghiol - 22p, 8. Eforie - 19p, 9. Mihail Kogălniceanu - 17p, 10. Băneasa - 13p, 11. Poarta Albă - 10p, 12. Lipniţa Carvăn - 9p, 13. Tuzla - 7p, 14. Ovidiu - 5p, 15. Agigea - 5p, 16. Topraisar - 4p.
 
Liga a 5-a: 1. Poseidon - 31p, 2. Peştera - 31p, 3. Cernavodă II - 28p, 4. Săcele - 22p, 5. Corbu - 20p, 6. Castelu - 20p, 7. Murfatlar - 17p, 8. Comana - 17p, 9. Olimpia - 16p, 10. Pecineaga - 15p, 11. Târguşor - 15p, 12. Mereni - 13p, 13. Ion Corvin - 12p, 14. Hârşova - 10p, 15. Cumpăna - 6p, 16. Oltina - 3p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Tortoman - 29p, 2. Cuza Vodă - 24p, 3. Nicolae Bălcescu - 22p, 4. Seimeni - 16p, 5. Mircea Vodă - 16p, 6. Ciobanu - 15p, 7. Castelu II - 11p, 8. Siliştea - 10p, 9. Pantelimon - 9p, 10. Cogealac - 9p, 11. Ghindăreşti - 9p, 12. Gârliciu - 6p; Seria Sud - 1. Pelinu - 28p, 2. Chirnogeni - 18p, 3. Rasova - 16p, 4. Independenţa - 14p, 5. Cobadin - 14p, 6. Cochirleni - 13p, 7. Amzacea - 13p, 8. Adamclisi - 9p, 9. ITC - 6p, 10. Viişoara - 4p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (AS Pelinu)
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii