Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
06:35 18 11 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Judeţul Constanţa. Fotbalul „mic“ Ce meciuri se vor disputa în week-end în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

04 Nov, 2017 00:00 1100 Marime text
În etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa au fost programate partidele: sâmbătă, 4 noiembrie - Portul Constanţa - CS Eforie (ora 10.00 - juniorii / ora 12.00 - seniorii), CS Medgidia - Sparta Techirghiol (10.00 / 12.00), CS Mihail Kogălniceanu - Voinţa Valu lui Traian (12.00 / 14.00), Gloria Albeşti - Gloria Băneasa (12.00 / 14.00), Farul Tuzla - CS Năvodari (10.00 / 12.00), CSO Ovidiu - CS Agigea (10.00 / 12.00), Ştiinţa Poarta Albă - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00); duminică, 5 noiembrie - Viitorul Fântânele - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00).

Duminică, 5 noiembrie, se va disputa runda a 12-a a Ligii a 5-a, astfel: Litoral Corbu - Viitorul Târguşor (11.00), CS Poseidon 2 Mai Limanu - Carsium Hârşova (14.00), CS Peştera - Axiopolis Cernavodă II (14.00), Voinţa Săcele - Inter Ion Corvin (14.00), Speranţa Castelu - Avântul Comana (11.00), Viitorul Pecineaga - FC Mereni (11.00), Victoria Cumpăna - Sport Prim Oltina (11.00) şi CS Murfatlar - Olimpia Constanţa (14.00).

În aceeaşi zi de duminică, 5 noiembrie, vor putea fi urmărite şi partidele din etapa a 11-a a Ligii a 6-a. programul este următorul: în seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Dacia Mircea Vodă - Ulmetum Pantelimon (11.00), Gloria Seimeni - Dunărea Ciobanu (14.30), Speranţa Castelu II - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Sportul Tortoman - Înfrăţirea Cogealac (14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Pescarul Ghindăreşti (14.00); în seria Sud - AS Bărăganu - Flacăra Viişoara (14.00), AS Pelinu - Luceafărul Amzacea (11.00), Viitorul Cobadin - ITC (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Voinţa Cochirleni (14.00) şi Danubius Rasova - Trophaeum Adamclisi (14.00). AS Independenţa are rundă liberă.

Clasamente

Liga a 4-a: la seniori - 1. Medgidia - 33p (54-9), 2. Fântânele - 33p (51-12), 3. Băneasa - 26p, 4. Năvodari - 25p, 5. Albeşti - 22p, 6. Ovidiu - 22p, 7. Agigea - 21p, 8. Eforie - 20p, 9. Mihail Kogălniceanu - 15p, 10. Techirghiol - 14p, 11. Poarta Albă - 13p, 12. Lipniţa Carvăn - 12p, 13. Portul - 12p, 14. Tuzla - 5p, 15. Topraisar - 1p, 16. Valu lui Traian - 1p;

Liga a 4-a: la juniori - 1. Năvodari - 32p, 2. Valu lui Traian - 30p, 3. Portul - 29p, 4. Albeşti - 28p, 5. Fântânele - 25p, 6. Medgidia - 24p, 7. Techirghiol - 22p, 8. Eforie - 19p, 9. Mihail Kogălniceanu - 17p, 10. Băneasa - 13p, 11. Lipniţa Carvăn - 9p, 12. Poarta Albă - 7p, 13. Tuzla - 7p, 14. Topraisar - 4p, 15. Ovidiu - 4p, 16. Agigea - 4p.

Liga a 5-a: 1. Poseidon - 28p, 2. Peştera - 28p, 3. Cernavodă II - 28p, 4. Săcele - 19p, 5. Corbu - 17p, 6. Comana - 17p, 7. Castelu - 17p, 8. Olimpia - 16p, 9. Târguşor - 15p, 10. Murfatlar - 14p, 11. Mereni - 13p, 12. Pecineaga - 12p, 13. Ion Corvin - 12p, 14. Hârşova - 10p, 15. Cumpăna - 3p, 16. Oltina - 3p.

Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Tortoman - 26p, 2. Cuza Vodă - 21p, 3. Nicolae Bălcescu - 19p, 4. Mircea Vodă - 16p, 5. Ciobanu - 15p, 6. Seimeni - 13p, 7. Castelu II - 10p, 8. Siliştea - 9p, 9. Pantelimon - 9p, 10. Cogealac - 9p, 11. Ghindăreşti - 9p, 12. Gârliciu - 6p; Seria Sud - 1. Pelinu - 25p, 2. Chirnogeni - 18p, 3. Independenţa - 14p, 4. Cochirleni - 13p, 5. Rasova - 13p, 6. Amzacea - 13p, 7. Cobadin - 11p, 8. Adamclisi - 9p, 9. ITC - 6p, 10. Viişoara - 4p, 11. Bărăganu - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (CS Peştera)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii