12:16 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment HC Dobrogea Sud a câştigat primul meci al dublei cu BSK Handball Elite (galerie foto+video)

14 Oct, 2017 20:15 2325 Marime text
Echipa masculina de handbal HC Dobrogea Sud Constanta a castigat primul meci al dublei din turul doi preliminar al Cupei EHF, contra echipei norvegiene BSK Handball Elite.

Scorul partidei disputate in Sala Sporturilor din Constanta a fost 24-22 (11-11).

Pentru gazde au marcat Vujovic - 5 goluri, Nikolic - 5, Toma - 4, Vujadinovic - 3, Cutura - 3, Crnoglavac - 2 (1 de la 7 m), Malinovic - 1 si Mladenovic - 1.

Marcatorii formaţiei norvegiene au fost Sundal - 9, Hauge - 5, Holmstad - 2, Lovberg - 2, Sandven - 2, Lien - 1 şi Rammel - 1.

„Vrem să câştigăm şi partida de mâine, când cred că va fi mult mai bine pentru noi“, a declarat Predrag Vujadinovic, de la HC Dobrogea Sud.

„Am avut un start de meci foarte bun, după care am comis mai multe greşeli, drept dovadă şi rezultatul de la pauză, care a fost egal. După pauză, am jucat bine“, a spus Marko Isakovic, antrenorul HC Dobrogea Sud.

Partida retur se joaca maine, tot la Constanta, in Sala Sporturilor, de la ora 18.00.