08:25 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gloria Băneasa a învins SSC Farul Constanța! Prima înfrângere pentru echipa fanilor

25 Mar, 2017 16:53 3300 Marime text
Liderul Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, SSC Farul, a înregistrat astăzi prima înfrângere în campionat, în runda a 22-a, după ce câștigase celelalte 21 de meciuri jucate! Performera este Gloria Băneasa, care a câștigat cu 2-1 (D. Nicolae 25, S. Mitea 44 / D. Zaharia 10) meciul jucat pe teren propriu cu echipa fanilor.

Plecată la Băneasa cu gândul obținerii celei de-a 22-a victorii, SSC Farul a primit o replică susținută din partea echipei gazdă, care s-a mobilizat și a reușit să revină de la 0-1, câștigând partida. Din minutul 64 însă,  oaspeții au jucat în inferioritate numerică, după de fundașul Răvoiu a primit cartonaș roșu, pentru două avertismente.

În plus, formația din Constanța a contestat două decizii ale arbitrilor, acordarea golului doi al gazdelor și anularea, în minutul 90+3, pe motiv de ofsaid, a unei reușite a lui Bumbac.

Sursa foto: Facebook (SSC Farul)