Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
16:23 17 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbal în judeţul Constanţa Programul meciurilor care se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

01 Apr, 2017 00:00 1748 Marime text
Etapa a 23-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa a fost programată în acest weekend.
 
Meciurile sunt următoarele: sâmbătă, 1 aprilie - Unirea Topraisar - Victoria Mihai Viteazu (ora 12.00 - juniorii, ora 14.00 - seniorii), SSC Farul Constanţa - Ştiinţa Poarta Albă (13.00 / 15.00), Voinţa Valu lui Traian - CS Mihail Kogălniceanu (12.00 / 14.00), Gloria Albeşti - Farul Tuzla (12.00 / 14.00), CS Năvodari - Portul Constanţa (16.00 / 14.00), CS Eforie - Gloria Băneasa (12.00 / 14.00), CS Agigea - Avântul Comana (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - CFR Constanţa (10.00 / 12.00); duminică, 2 aprilie - CSO Ovidiu - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00).
 
La Liga a 5-a, partidele din runda a 19-a au fost programate duminică, 2 aprilie, după programul: Castelanii Castelu - AS Carvăn (15.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Victoria Cumpăna (11.00), Voinţa Săcele - Voinţa Siminoc (11.00), CS Murfatlar - Dacia Mircea Vodă (14.30), Viitorul Târguşor - Litoral Corbu (11.00), Sport Prim Oltina - CS Agigea II (15.00) şi Viitorul Pecineaga - Speranţa Nisipari (11.00). Partida Viitorul Cobadin - Atletic 2 Mai a fost amânată.
 
Duminică, 2 aprilie, se vor disputa şi confruntările din runda a 19-a a Ligii a 6-a. Meciurile sunt: în Seria Nord - Spicu Horia - Înfrăţirea Cogealac (14.00), Dunărea Ciobanu - Gloria Seimeni (11.00), CS Peştera - Viitorul Cuza Vodă (14.00), Pescarul Ghindăreşti - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Danubius Rasova (11.00) şi Voinţa Cochirleni - Axiopolis Cernavodă II (11.00). Sportul Tortoman are rundă liberă, iar partida Carsium Hârşova - CSS Medgidia a fost amânată; în Seria Sud - Viitorul Cobadin II - Dunărea Ostrov (14.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Bărăganu (14.00), Sacidava Aliman - Luceafărul Amzacea (14.00), Trophaeum Adamclisi - Olimpia Constanţa (11.00), Viitorul Mereni - AS Ciocârlia (11.00), Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia - AS Independenţa (14.00) şi Inter Ion Corvin - Viitorul Cerchezu (12.00). AS Pelinu are rundă liberă.

Clasamente

Liga a 4-a: la seniori - 1. SSC Farul - 63p, 2. Năvodari - 55p, 3. Fântânele - 53p, 4. Agigea - 46p, 5. Eforie - 40p, 6. Mihai Viteazu - 35p, 7. Băneasa - 34p,8. Techirghiol - 34p, 9. Albeşti - 32p, 10. Poarta Albă - 29p, 11. Ovidiu - 27p, 12. Portul - 24p, 13. Comana - 23p, 14. Mihail Kogălniceanu - 20p, 15. Valu lui Traian - 19p, 16. Tuzla - 14p, 17. CFR - 13p, 18. Topraisar - 12p; la juniori - 1. Năvodari - 61p, 2. Portul - 55p, 3. Fântânele - 52p, 4. Agigea - 45p, 5. Mihail Kogălniceanu - 41p, 6. Mihai Viteazu - 38p, 7. SSC Farul - 38p, 8. Topraisar - 38p, 9. Albeşti - 37p, 10. Ovidiu - 37p, 11. Băneasa - 26p, 12. Valu lui Traian - 23p, 13. Comana - 23p, 14. Techirghiol - 23p, 15. CFR - 17p, 16. Poarta Albă - 13p, 17. Eforie - 8p, 18. Tuzla - 0p.
 
Liga a 5-a: 1. Carvăn - 39p, 2. Corbu - 34p, 3. Agigea II - 34p, 4. 2 Mai - 34p, 5. Nisipari - 31p, 6. Oltina - 31p, 7. Târguşor - 30p, 8. Murfatlar - 25p, 9. Castelu - 25p, 10. Săcele - 24p, 11. Cobadin - 23p, 12. Nicolae Bălcescu - 22p, 13. Siminoc - 20p, 14. Cumpăna - 18p, 15. Pecineaga - 15p, 16. Mircea Vodă - 4p.

Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Cernavodă II - 40p, 2. Peştera - 34p, 3. Hârşova - 34p, 4. Seimeni - 33p, 5. Rasova - 29p, 6. Cochirleni - 27p, 7. Ciobanu - 25p, 8. Cuza Vodă - 24p, 9. Tortoman - 23p, 10. Horia - 22p, 11. Gârliciu - 20p, 12. Siliştea - 19p, 13. Ghindăreşti - 14p, 14. Cogealac - 12p, 15. Medgidia - 1p; Seria Sud - 1. Ion Corvin - 47p, 2. Olimpia - 35p, 3. Ostrov - 31p, 4. Mereni - 31p, 5. Chirnogeni - 27p, 6. Amzacea - 26p, 7. Adamclisi - 25p, 8. Pelinu - 21p, 9. Independenţa - 21p, 10. Cobadin II - 21p, 11. Ciocârlia - 20p, 12. Bărăganu - 15p, 13. Cerchezu - 14p, 14. Aliman - 14p, 15. GSIB - 11p.
 
Sursa foto: ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii