09:30 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aurora 23 August, patru medalii la Campionatul Naţional de Qwan Ki Do

21 Apr, 2016 00:00 2516 Marime text

Sala Sporturilor din Constanţa a fost gazda Campionatului Naţional de Qwan Ki Do pentru juniori şi seniori, ediţia a XXVI-a. La competiţia organizată de Federaţia Română de Arte Marţiale, departamentul Qwan Ki Do, şi de cluburile sportive Guom Constanţa, Hung Constanţa şi Aurora 23 August, sub egida Ministerului Tineretului şi Sportului, cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Constanţa, au participat 253 de sportivi legitimați la 23 de cluburi din 16 orașe din țară.

Clubul Sportiv Aurora 23 August a obţinut patru medalii, dintre care una de aur, una de argint şi două de bronz, în probele tehnice Thao Quyen. La categoria 16-17 ani, Victor Andrei Vornicu a terminat pe prima poziţie, urmat de Adrian Marin şi Alexandru Emanuel Fotache, în timp ce la feminin, la categoria 40-54, Elena Diana Avasilicăi a obţinut bronzul.

Felix Rizea este masterand la Facultatea de Ştiinţele Comunicării şi Ştiinţe Politice a Universităţii „Andrei Şaguna” Constanţa.