Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
09:12 23 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal județul Constanța Rezultatele de la Liga a 5-a și clasamentele

ro

11 Mar, 2024 15:24 1713 Marime text
 Imagine din meciul Aurora 23 August - AS Viișoara. Sursa foto: Facebook (CS Aurora 23 August)
 
S-au disputat noi meciuri în Liga a 5-a de fotbal a județului Constanța, în a doua etapă programată în 2024.
 
Rezultatele au fost:
 
Seria Nord (etapa a 13-a)
 
Pescărușul Gârliciu – Arka Constanța 5-0
Speranța Castelu – Viitorul Fântânele 2-0
Flacăra Crucea – Dacia Mircea Vodă 3-0
Real Năvodari – Voința Săcele 3-3
Recolta Nicolae Bălcescu – Litoral Sport 2022 Corbu 2-5
Înfrățirea 23 Cogealac – Pescarul Ghindărești 0-3
CS Peștera a avut rundă liberă.
 
Seria Sud (etapa a 15-a)
 
Unirea 23 Cobadin – Gloria Albești 3-0
Aurora 23 August – AS Viișoara 2-1
Unirea Topraisar – Șoimii Topraisar 1-2
Luceafărul Amzacea – CS Negru Vodă 4-3
Avântul Comana – AS Independența 7-0
Constructorul Topraisar – Voința Simnoc 5-2
Inter Costinești – AS Chirnogeni 2-0   
Progresul Osmancea a avut rundă liberă.
 
Seria Vest (etapa a 15-a)
 
Voința Cochirleni – AS Ciocârlia 0-3
Trophaeum Adamclisi – Marmura Deleni 4-3
Inter Ion Corvin – Axiopolis Cernavodă II 3-0
Sport Prim Oltina – Gloria Băneasa II 5-2.
 
Clasamente
 
Seria Nord: 1. Litoral Sport 2022 Corbu – 34p (14m), 1. CS Peștera – 33p (12m), 3. Flacăra Crucea – 32p (14m), 4. Recolta Nicolae Bălcescu – 28p (13m), 5. Voința Săcele – 28p (14m), 6. Speranța Castelu – 22p (14m), 7. Dacia Mircea Vodă – 21p (13m), 8. Real Năvodari – 15p (14m), 9. Înfrățirea 23 Cogealac – 11p (13m), 10. Pescărușul Gârliciu – 10p (14m), 11. Pescarul Ghindărești – 10p (13m), 12. Viitorul Fântânele – 6p (12m), 13. AS Arka Constanța – 3p (14).   
 
Seria Sud: 1. Aurora 23 August – 32p (14m), 2. Gloria Albești – 30p (14m), 3. Inter Costinești – 30p (14m), 4. Unirea 23 Cobadin – 29p (14m), 5. Avântul Comana – 26p (14m), 6. Voința Siminoc – 24p (14m), 7. Constructorul Topraisar – 23p (14m), 8. Șoimii Topraisar – 22p (14m), 9. AS Viișoara – 21p (14m), 10. Progresul Osmancea – 20p (14m), 11. Unirea Topraisar – 13p (14m), 12. Luceafărul Amzacea – 10p (14m), 13. AS Independența – 9p (14m), 14. CS Negru Vodă – 7p (14m), 15. AS Chirnogeni – 1p (14m). 
 
Seria Vest: 1. Gloria Băneasa II – 35p (14m), 2. Inter Ion Corvin – 30p (15m), 3. Sport Prim Oltina – 27p (14m), 4. Trophaeum Adamclisi – 26p (15m), 5. Voința Cochirleni – 23p (15m), 6. AS Ciocârlia – 20p (15m), 7. Axiopolis Cernavodă II – 4p (15m), 8. Marmura Deleni – 3p (15m).

Sursa foto: Facebook (CS Aurora 23 August)

Citește și:

Fotbal județul Constanța
Rezultatele din primele meciuri jucate în Liga a 5-a în 2024 și clasamentele
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii