19:12 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sebe, medalie de aur in Portugalia

05 Dec, 2007 00:00 658 Marime text
A XV-a editie a Openului Portugaliei la tenis de masa pentru cadeti si juniori de la Tavira a adus delegatiei Romaniei trei medalii de aur, una de argint si o medalie de bronz. In finala concursului pe echipe la junioare, Romania, cu sportiva de la CS Farul, Ana Maria Sebe, Andreea Dospina, si Camelia Postoaca, a invins Germania cu 3-2. In finala de la juniori, echipa Romaniei, compusa din Hunor Szocs, Mihai Sargu si Andras Turoczy, a intrecut Portugalia cu 3-2. In concursul pe echipe la cadeti, Romania (Bernadette Szocs si Roxana Istrate) a ocupat locul 8 la feminin, in timp ce la masculin echipa noastra (Daniel Dan, Szilard Kanabe) s-a clasat pe pozitia a 11-a. La simplu junioare, Andreea Dospina a obtinut medalia de aur, dupa ce a invins-o cu 3-1 pe portugheza Ana Cristina Neves, in timp ce Camelia Postoaca si-a trecut in cont bronzul. La simplu cadete, Bernadette Szocs a cucerit medalia de argint, dupa ce a fost invinsa de croata Mateja Jeger cu 3-2 in finala.

Scris de: {autor}Paul SERBAN{/autor}