16:16 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Oaspeti surprinzatori

02 Dec, 2003 00:00 684 Marime text

Midia Navodari - Electrica Dobrogea Constanta 1-2

Ultimul derby constantean al anului in Divizia B de fotbal s-a consumat sambata la Navodari si s-a incheiat, surprinzator, cu victoria celor de la Electrica Dobrogea Constanta, rezultat 2-1. Oaspetii au deschis scorul destul de repede. In minutul 7, A. Ionita a lobat balonul de la 16 m peste portarul B. Miron, profitand si de o inexactitate a lui Croitoru. Midia a iesit la joc si, in minutul 16, Curumi a expediat balonul in bara laterala de la o distanta de 10 m. Au urmat apoi doua ocazii ale lui Borza (31 - Vlas a scos de pe linia portii; 40 - cap putin peste poarta), dar, in ciuda dominarii teritoriale a navodarenilor, cea care a marcat a fost tot Electrica. In minutul 41, St. Ciobanu, care mai avusese o ocazie in minutul 27, a lobat si el balonul peste Miron, de la marginea careului de 16 m. La reluare, tot Midia a fost la timona, insa, odata cu trecerea timpului, ocaziile s-au rarit. Au fost doua oportunitati de a marca ale lui R. Miu. Prima in minutul 56 (blocaj al lui Vlas la 3 metri), a doua in minutul 90, cand capitanul navodarenilor a marcat golul de onoare cu un sut de la 15 metri. Electrica s-a mai remarcat pe final printr-o ocazie a lui V. Roman (89). In urma acestui rezultat, Midia se afla pe pozitia a 12-a (17 p, -7 la "adevar"), iar 4.Electrica pe a 13-a (17 p, -4 la "adevar").Midia: B. Miron - Fugaru, R. Miu, L. Croitoru - Curumi (72 Papazicu), Borza, D. Petre, Boras, Truta - S. Zamfirescu, Agafitei (84 Ochia). Antrenor: I. Melenco.Electrica: Vlas - Elca, D. Filip, Luncan, Maciuca (60 Nedelea) - Grigorov, Gechereanu, G. Pitu, Culeafa - A. Ionita, St. Ciobanu (75 V. Roman). Antrenor: C. Gache.