04:06 20 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Infrangere rusinoasa cu MGA

31 Jan, 2005 00:00 1149 Marime text
Considerata una dintre favoritele la castigarea titlului de campioana, Futsal Constanta a inregistrat sambata un esec usturator in capitala, pierzand intr-o maniera categorica, 0-5 cu MGA Bucuresti. Meciul disputat in sala "Antilopa" a facut parte din etapa a 21-a a Campionatului National de fotbal in sala. Gazdele ocupau inaintea acestui meci locul 12 si erau considerati un adversar facil. Alb-albastrii au dezamagit insa iar vedeta "Mimi Stoica" s-a aflat intr-o forma slaba. MGA a deschis scorul in minutul 2 prin Raducu. In minutul 18 s-a consumat un moment decisiv pentru soarta intalnirii. Portarul formatiei noastre, internationalul Vasile Trasca a primit al doilea galben, fiind eliminat din joc. In locul sau a intrat Gandac, inca nerefacut dupa o accidentare, lucru care a usurat munca tinerilor fotbalisti bucuresteni. In repriza a doua, MGA a marcat nu mai putin de patru goluri (R. Radu - min. 29, Raducu - min. 32, Rotaru - min.35, 37). Echipa de pe litoral a jucat fara ambitie, inregistrand astfel al doilea esec rusinos al actualei editii, dupa 2-9 cu Energo-constructia Craiova, anul trecut, in deplasare.