23:10 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul a remizat la Călăraşi

21 Feb, 2011 02:50 909 Marime text

După ce a câştigat meciul de miercuri de la Constanţa, cu scorul de 2-0, FC Farul a remizat sâmbătă cu Dunărea Călăraşi, scor 1-1, într-o partidă disputată pe terenul formaţiei din Liga a III-a, potrivit sport365.ro.

Singurul gol al echipei antrenate de Gheorghe Butoiu a fost marcat de Husein, în minutul 68, după ce Dunărea preluase conducerea pe tabelă în prima repriză. FC Farul a început partida de la Călăraşi cu următoarea formulă: Zdrâncă - Niţescu, Ion Barbu, Liviu Ştefan, Paşcovici, Abuzătoaie, Buzea, Păduraru, Lupu, Ciobanu, Stăncioiu. În partea a doua a meciului, antrenorul Gheorghe Butoiu a folosit următorul 11: Răuţă - Niţescu, Ion Barbu, Liviu Ştefan, Sascău, Husein, Lucan, Stăncioiu, Aioanei - Ciobanu, Dutciuc. Până la startul returului, „marinarii" vor mai disputa alte două jocuri de verificare. Primul este programat miercuri, când Farul va primi vizita celor de la Săgeata Năvodari, partida urmând să înceapă la ora 11.00. Ultimul amical al iernii pentru constănţeni va avea loc sâmbătă, când vor întâlni formaţia de Liga a III-a, CS Eforie. Altfel, fostul antrenor al Farului, Cristian Cămui, a preluat funcţia de director tehnic al grupării de pe litoral.