07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Electrica a fost invinsa la Mangalia

26 Jul, 2003 00:00 309 Marime text
Amicalul pe care nou promovata in Divizia B de fotbal, Electrica Dobrogea Constanta, trebuia sa-l sustina astazi la Mangalia cu Callatis, echipa cu care in acest an s-a batut pentru promovarea in esalonul secund, a avut loc ieri. Pentru ca jucatorii sa aiba timpul necesar spre a-si pregati bagajele pentru cantonamentul montan de la Tusnad, conducerea clubului a decis ca meciul sa se desfasoare cu o zi mai devreme. Partida s-a incheiat cu victoria formatiei din Mangalia, scor 2-0. "Unsprezecele" de start cu care banca tehnica a Electricii, formata din Leonida Nedelcu (antrenor principal), Cornel Turcu si Razvan Voicila (antrenori secunzi), a inceput acest meci a fost urmatorul: Mihalache - Grigorov, M. Posteuca, Filip, Mihu - I. Posteuca, Gechereanu, Luncan, Culeafa - Ciobanu, V. Roman. Partida s-a desfasurat pe durata a trei reprize a cate 30 de minute, in fiecare fiind utilizata alta garnitura. Ieri dupa-amiaza urma sa se stabileasca lotul de 25 de jucatori pe care Electrica il va deplasa pentru 14 zile in cantonamentul de la Tusnad.