02:31 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Debut fericit in campionat pentru CVM Tomis

29 Sep, 2008 00:00 551 Marime text
Club Volei Municipal Tomis a debutat cu un succes in noul sezon competitional. Campioana s-a impus, sambata, pe teren propriu, in fata nou-promovatei Rapid Bucuresti cu scorul de 3-0 (25-21, 25-23, 25-19). Partida de la Sala Sporturilor a fost mult mai echilibrata decat o arata scorul, Rapid venind la Constanta hotarat sa nu cedeze asa usor in fata campioanei din ultimele sezoane. Astfel, giulestenii preiau conducerea inca din debutul primului set, conducand, la un moment dat, cu 5-1. Formatia antrenata de Stelio de Rocco revine si se impune, cu 25-21, dupa 24 de minute de joc. Al doilea set debuteaza cu aceeasi determinare din partea giulestenilor, care conduceau cu 3-1, insa cedeaza din nou teren si Tomis revine la carma jocului si isi adjudeca setul cu 25-23. Al treilea set a fost in totalitate al constantenilor, care au condus de la un capat la altul, impunandu-se la final cu 25-19.

Scris de: {autor}Paul SERBAN{/autor}