02:07 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CVM Tomis, invincibila in campionat

22 Dec, 2008 02:30 672 Marime text
Campioana României, Club Volei Municipal Tomis, s-a impus, sâmbătă, în ultima partidă oficială a anului, împotriva Universităţii Cluj, cu scorul de 3-0, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Diviziei A1 la volei masculin. Echipa antrenată de Stelio de Rocco a început în forţa partida disputată la Sala Tomis şi a câştigat uşor primul set la 16. În al doilea parţial, clujenii au reuşit să preia iniţiativa, conducând la patru puncte diferenţă (8-12, 9-13 şi 10-14). Constănţenii au revenit pe final şi şi-au adjudecat setul cu 25-21. Resemnaţi după pierderea parţialului anterior, oaspeţii nu mai pun probleme în joc şi formaţia de la malul mării se impune şi în setul al treilea cu scorul de 25-17. Neînvinsă în cele 13 etape disputate până acum în urma cărora a pierdut doar trei seturi, CVM Tomis încheie anul în fruntea clasamentului, cu 26 de puncte. Campionatul de volei masculin se va relua pe 17 ianuarie.