03:38 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Liga 3) Viitorul s-a impus la Calarasi

11 May, 2010 20:01 1326 Marime text

viitorul_11_05.jpgViitorul Constanţa s-a impus cu 4-1 pe terenul Dunării Călăraşi, după un meci în care adversarul a rezistat eroic timp de 35 de minute. Constănţenii au deschis scorul prin Banoti, în minutul 35, la capătul unei perioade presărate cu ratări uriaşe la poarta gazdelor. Până la pauză, tehnicianul oaspeţilor a fost nevoit să facă două schimbări însă, după odihnă, filmul meciului s-a schimbat radical. Hertu a recuperat o minge degajată aiurea de Dezmirean şi a marcat pentru 0-2 (48'), iar Chiţu a marcat un nou gol în minutul 58. gazdele au avut o tresărire de orgoliu şi au marcat prin Bălan (63'), dar rezerva Cîrstocea a restabilit diferenţa de trei goluri în minutul 78, după o pasă excelentă a lui Banoti.

Sursa foto: academiahagi.ro