11:02 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE2 Viitorul s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

10 Sep, 2015 20:40 1223 Marime text

La această oră se dispută meciul dintre Viitorul și CS U Craiova, care se joacă în Cupa Ligii.

Aceasta este a cincea întâlnire dintre cele două echipe, în toate competiţiile s-au înregistrat două egaluri şi câte o victorie de fiecare parte.

UPDATE2, 22.00

După ce s-au terminat prelungirile meciului dintre Viitorul și CS U Craiova, echipele au trecut la loviturile de departajare de la 11 metri.

Datorită ratării lui Straton de la CS U Craiova, Viitorul s-a calificat în sferturi când scorul de departajare a fost de 9-8 pentru gazde.

UPDATE1, ora 21.00

În minutul 89, jucătorul Aganovic de la Viitorul l-a înlocuit pe Mișelariu.

În același minut, s-a făcut schimbare și la CS U Craiova, când Herghelegiu l-a înlocuit pe Dumitraș.

După trei minute de prelungiri, s-a terminat repriza a doua, și au început prelungirile meciului.

UPDATE, ora 20.45:

În minutul 71 se fac schimbare la Viitorul, astfel Casap intră în locul lui Munteanu.

Ivan de la echipa CS U Craiova ratează în minutul 75 cea mai mare ocazie a meciului. Astfel şutul săueste respins de Albuț de la 8 metri.

În minutul 80, Măzărache de la CS U Craiova, intră în locul lui Curelea.

Prima repriză s-a terminat cu scorul de 0-0.

În minutul 59, gazdele sunt la un pas de deschiderea scorului. Asta fatorită centrării lui Achim de pe partea stângă, și o reluare cu capul a lui Chiţu de la 8 metri, însă Straton prinde balonul.

În minutul 61, Filip intră în locul lui Ciupe.