08:28 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul CS Carvăn Lipnița - Sparta Techirghiol a fost întrerupt în minutul 42 și nu a mai continuat

18 May, 2013 21:50 1052 Marime text
Meciurile de seniori din etapa a opta a play-off-ului Ligii a IV-a la fotbal şi din runda a şaptea a play-out-ului competiţiei, care s-au jucat astăzi, s-au încheiat cu rezultatele: play-off - CSO Ovidiu - CS Mihail Kogălniceanu 3-5, Portul Constanţa - Danubius Rasova 2-3, CFR Constanţa - Perla Murfatlar 1-0, CS Agigea - Gloria Băneasa 4-3, ACS Callatis 2012 Mangalia - Ştiinţa Poarta Albă 7-1 ,  Vulturii Cazino Constanţa - CS Cernavodă 2-1 ; play-out - Tineretul Valea Dacilor - AS Cogealac 2-3 , CSS Medgidia - Victoria Cumpăna 1-3, Carsium Hârşova - Aurora 23 August 2-5, CS Carvăn Lipniţa - Sparta Techirghiol (întrerupt în minutul 42, la scorul de 2-1 pentru gazde, după ce arbitrul Valentin Gheorghe a considerat că nu mai poate conduce meciul mai departe, în urma unei busculade), Recolta Nicolae Bălcescu - CS Eforie 2-2. Astăzi s-a disputat și o partidă din etapa a 23-a a Ligii a V-a, Seria Est, Gloria Albești - Luceafărul Amzacea 12-2.