10:44 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci dramatic între Dinamo şi Farul, la rugby. Vezi cine a câştigat, la un punct

31 Mar, 2013 12:45 1778 Marime text
Echipa masculină de rugby Farul Constanţa a pierdut cu 19-20 (7-3) meciul de astăzi, de pe terenul lui Dinamo Bucureşti, din etapa a doua a Superligii Naţionale. Partida a fost extrem de strânsă, fiecare dintre cele două formaţii conducând alternativ, la diferenţă mică. Dinamo s-a impus dintr-o lovitură de pedeapsă, în prelungirile partidei.

• gigi zisu 01 Apr, 2013 01:32 meciul foare disputat dar de ce nu a fost de partea formatiei din CONSTANTA;indiferent de prelungiri si de pozitia acordari lovituri de pedeapsa sa jucam astel incat sa depasim micile sincope si sa evitam echilibristica din finalul partidei daca vrem sa ajungem pe podimul de premiere;puteti mult mai mult , aveti tot ce trebuieste plus un vant prienic din pupa care sa va propulseze cat mai sus in clasament;e timpul ca campionatul si cupa sa fie la CONSTANTA. HAI IMPINGE SE POATE MULT MAI MULT -GIGI ZISU -CALIFORNIA _USA _
  • GIGI ZISU 01 Apr, 2013 01:18 meci foarte disputat ,este timpul sa ne impunem cu mai multa vigoare si sa nu stam in balanta pentr a vedea a cui este victoria ;podimul de premiere se atinge printrun joc omogen si plin de daruire pe toata perioada timpului de joc ;sa fie aceasta partida singura pierduta ;urmeaza meciuri mult mai puternice care vor stabili pozitia in clasament;putin a lipsit sa veniti cu victoria acasa ,ce sa intamplat cu prelungirea meciului si lovitura de pedeapsa ??? vant puternic din pupa pentru a crea elan formatiei CJ_FARUL _CONSTANTA . HAI IMPINGE ___GIGI ZISU CALIFORNIA _USA