10:32 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Turneul de la Indian Wells Simona Halep joacă în această dimineaţă cu Ekaterina Makarova. Pe Vania King a învins-o rapid

14 Mar, 2016 00:00 1639 Marime text

Cea mai bună jucătoare de tenis din România, constănţeanca Simona Halep, s-a calificat fără probleme în turul trei la Indian Wells, turneu pe care l-a câştigat anul trecut. Aflată pe locul cinci în clasamentul mondial şi cap de serie numărul cinci, Simona a debutat în turul doi, în care a dispus cu 6-1, 6-1, după 56 de minute, de Vania King (SUA, 202 WTA).

„Am jucat bine contra unei sportive foarte rapide. Mă bucur că am reuşit să câştig, nu e uşor să joci când e atât de frig. Am amintiri plăcute la Indian Wells“, a spus Simona Halep, care a fost urmărită din tribună de Nadia Comăneci. În turul trei, Halep se va duela în această dimineaţă, după ora 5,30, cu Ekaterina Makarova (Rusia, 32 WTA), meciul fiind transmis în direct de Dolce Sport.