16:56 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tomis a cucerit Cetatea

23 Dec, 2003 00:00 740 Marime text
In ultimul meci al ultimului turneu de sala din cadrul Ligii Nationale, handbalistele de la CS Tomis Constanta s-au impus ieri cu 28-18 in fata celor de la CSM Cetate Deva. La pauza scorul a fost 11-8 in favoarea echipei noastre, care a reusit o repriza a doua foarte buna. Din lotul pregatit de antrenorul Dumitru Musi s-au remarcat Mihaela Ignat Paraianu, autoare a 9 goluri, si Ramona Vaduva (7 goluri). Din pacate, acest rezultat nu a ajutat CS Tomis sa se califice in turneul 1-8, ea facand acum parte din grupa formatiilor care se vor zbate pentru evitarea retrogradarii. Bilantul turneului desfasurat la Sighisoara si Targu Mures mai cuprinde o victorie (18-16 cu CSM Sebes) si o infrangere (22-30 cu HC Selmont Baia Mare).