Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
06:35 21 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivii din Mihail Kogălniceanu şi Nicolae Bălcescu au dominat Campionatul Naţional de Kung-Fu, de la Constanţa (galerie foto)

ro

26 Mar, 2018 09:41 1367 Marime text
Complexul Sportiv „Tomis” din Constanţa a găzduit Campionatul Naţional de Kung-Fu, la proba de „Sanda Light-Fighting”, ediţia 2018.

La campionat au participat 91 de sportivi din zece cluburi sportive membre ale Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact.

Din Constanţa au participat luptători de la:
 
  • CS Marea Neagră Constanţa, preşedinte Florin Iordănoaia.
  • CS Universitar Neptun Constanţa, preşedinte Lidia Ghiţă.
  • CSA Axiopolis-Sport Cernavodă, preşedinte Aurel Molnoşi.
  • CS Comunal Mihail Kogălniceanu, preşedinte, Constantin Pariza.
  • CS Noua Generaţie Mangalia, preşedinte Ciprian Broască.
  • CS „Shaolin Callatis” Mangalia, vicepreşedinte Laurenţiu Radu Iorguş.
 
Rezultate sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:
 
1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG
 
1.IACOBLEV COSMIN                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
2.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA
 
2.TINERET 16-20 ANI, OPEN KG
 
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.MAXIM MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.JUNIORI 16-17 ANI, OPEN KG
 
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.MAXIM MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
            4.CADEŢI 14-15 ANI, -75 KG
 
1.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.POPESCU FLORIN DRAGOŞ              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
5.CADEŢI 14-15 ANI, OPEN KG
 
1.CIORTESCU CRISTIAN DAVIDE                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.POPESCU FLORIN DRAGOŞ              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
3.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
6.COPII 12-13 ANI, -40 KG
 
1.MUREŞAN ANDREI                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.GHEONDEA SERGIU MIHAI                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.FENE MIHAI                                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
7.COPII 12-13 ANI, -50 KG
 
1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.CHENARU FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.RUSU ALIN                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
8.COPII 12-13 ANI, -55 KG
 
1.COLCER REMUS CONSTANTIN                      CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.DECUSARĂ ALEXANDRU VASILE                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.CHIRIAC ADRIAN                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
9.COPII 12-13 ANI, +55 KG
 
1.RADU MARINO                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.AIRINEI ŞTEFAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
 
3.ANGHELIDE RĂZVAN                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
10.COPII 10-11 ANI, -35 KG
 
1.DIACONU IOAN                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.NEGRUŢ EDUARD                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.MOROIANU MARIAN COSMIN             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
            11.COPII 10-11 ANI, -40 KG
 
1.SCUTARIU ROBERT                                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.SOARE SEBASTIAN IONUŢ                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.PĂTLĂGICĂ BOGDAN DRAGOŞ                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
            12.COPII 10-11 ANI, +40 KG
 
1.CORNEA FLORIN ALEXANDRU                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.PLEŞCAN DAVID                                           CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
 
3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                           CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
 
13.COPII 8-9 ANI, -25 KG
 
1.DRĂGAN SEBASTIAN                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.NEGRUŢ ALEXANDRU                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.LUNGU ALEXANDRU                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
14.COPII 8-9 ANI, -30 KG
 
1.APOLOZAN MARIO                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.DIACONU MIHAI DANIEL                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.BUJANSCHI FABIAN                                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
15.COPII 8-9 ANI, -35 KG
 
1.EPURAN ADRIAN                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.MĂRCIULESCU SEBASTIAN                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.LEONTE EDUARD IONUŢ                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
16.COPII 8-9 ANI, +35 KG
 
1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.BUZOIANU NICOLAE VALENTIN                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.GÎRŢU NICUŞOR COSMIN                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.PANAIT ŞTEFAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
17.COPII 6-7 ANI, -25 KG
 
1.DRĂGAN EDUARD                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.FENE MĂDĂLIN                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.ŞTEFAN SEBASTIAN                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.SAFTEI CRISTIAN                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
            18.COPII 6-7 ANI, -30 KG
 
1.SIRBU EDUARD                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.BUBUIOC COSMIN MIHAI                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
            19.COPII 6-7 ANI, +30 KG
 
1.PITORAC LAURENŢIU                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                           CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
 
20.COPII 4-5 ANI, -20 KG
 
1.GRĂDINARIU MIHAI DANIEL                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.BURANESCU ANDREI                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.DUMITRESCU MATEI                         CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
 
FEMININ
 
21.TINERET 16-20 ANI OPEN KG
 
1.GRĂDINARIU TEODORA                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.PÂSLARU GEORGIANA                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
3.DUMITRAŞCU MIHAELA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
22.JUNIOARE 16-17 ANI OPEN KG
 
1.PÂSLARU GEORGIANA                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.GRĂDINARIU TEODORA                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
23.CADETE 14-15 ANI OPEN KG
 
1.STOICA RAMONA                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.PRISECARU CRISTINA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
24.COPII 12-13 ANI FEMININ, -35 KG
 
1.GHEONDEA DENISA IOANA                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.ADAMESCU GEORGIANA                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
25.COPII 10-11 ANI FEMININ, -35 KG
 
1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
 
3.SECHELI DANA                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
26.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG
 
1.VALD IOANA                                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.MIHALCEA LARISA                                        CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
27.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG
 
1.GURIUC CRISTINA CAMELIA              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.TRIFU ARIANA MARIA                                    CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
3.ROIBU IUSTINA DELIA                                    CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
 
28.COPII 8-9 ANI FEMININ, -30 KG
 
1.MANUCA CĂTĂLINA                                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.VLAD ŞTEFANIA                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.SCUTARIU MIRUNA                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.LUPU BIANCA                                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
29.COPII 8-9 ANI FEMININ, +30 KG
 
1.HERDIA BADEA MARIA LUISA                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU           
 
2.ZALINCHI SARA                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.MARIN FRANCESCA                                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.VINTZE ANDREEA ŞTEFANIA                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU           
 
30.COPII 6-7 ANI FEMININ, -25 KG
 
1.ENACHE COSMINA ELENA                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.COLCER ANA MARIA                         CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
 
3.BUJANSCHI DARIA                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.PENTELECIUC ISABELA                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
31.COPII 6-7 ANI FEMININ, +25 KG
 
1.BURANESCU BIANCA                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
2.ASAFTEI MARA                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 
3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
3.BUZEA MIHAELA                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU
 

Sportivii din localităţile Mihail Kogălniceanu şi Nicolae Bălcescu au dominat campionatul, impunându-se la majoritatea categoriilor de vârstă şi greutate. Au fost meciuri disputate, atât la seniori şi juniori, cât şi la copii, multe dintre acestea fiind de valoare ridicată. În continuare, vom căuta să facem o selecţie pentru lotul naţional şi în funcţie de programul concursurilor, să reuşim să facem o pregătire centralizată pentru a menţine sportivii într-o fomă bună la această probă. Mulţumim Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport, pentru sprijinul acordat!, a declarat Shifu Florin Iordănoaia (6 Duan Kung-Fu), preşedintele CS Marea Neagră.

Ti-a placut articolul?

Comentarii