06:42 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep şi Horia Tecău, victorii la 's-Hertogenbosch

18 Jun, 2014 00:00 2897 Marime text
Jucătoarea constănţeană de tenis Simona Halep a debutat cu dreptul în turneul de la 's-Hertogenbosch (Olanda), unde e cap de serie numărul 1, învingând-o, ieri, pe Olga Govorţova, din Belarus, scor 7-5, 6-2, după o oră şi 19 minute de joc. Halep ocupă locul 3 în clasamentul WTA, iar Govorţova (numărul 110 în lume) venise din calificări în faţa constănţencei, care a realizat, cu această ocazie, a patra victorie din patru meciuri directe cu jucătoarea din Belarus. În faza următoare, Simona o va întâlni pe Annika Beck, din Germania, care a trecut cu 7-6, 7-5 de Iulia Gluşko, din Israel.
Un alt reprezentant al Constanţei, Horia Tecău, şi partenerul său de la dublu, olandezul Jean-Julien Rojer, s-au calificat în sferturile turneului de la 's-Hertogenbosch, după ce i-au învins pe Roberto Bautista Agut (Spania) şi Andre Sa (Brazilia), scor 6-3, 7-5.