12:10 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Repriză secundă modestă“ CSU Neptun a condus la pauză, dar a pierdut meciul de la Constanța cu CSU Știința București

22 Feb, 2020 15:55 2074 Marime text
Meciul dintre primele două clasate în seria B a Diviziei A la handbal feminin, CSU Neptun Constanța și CSU Știința București, jucat astăzi, pe litoral, în etapa a 21-a, i-a revenit formației oaspete, scor 22-21 (9-12).

În urma acestui succes, echipa din capitală a egalat la puncte, 46, CSU Neptun, care continuă să rămână pe prima poziție în ierarhie.

Ambele echipe au câte 15 victorii, un egal și două înfrângeri în 18 meciuri disputate până în prezent.

CSU Neptun nu reușește să mențină avantajul golurilor de la pauză (12-9) și pierde meciul cu CSU Știința București, după o repriză secundă modestă, scor final 21-22. Pentru CSU Neptun urmează o deplasare la București pentru un meci cu CSM București DivA. Mulțumim tuturor pentru susținere!, este mesajul clubului constănțean.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSU Neptun)