17:39 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Redresare la "adevar"

22 Mar, 2004 00:00 871 Marime text

Poiana Campina - Midia Navodari 0-1 (0-0)

Midia Navodari a obtinut sambata o victorie importanta, invingand in deplasare pe Poiana Campina. Gruparea pregatita de Radu Troi si Mihai Majearu s-a impus la limita, cu 1-0, in fata adversarei sale, gratie golului reusit de I. Dragoi in minutul 75. Cele trei puncte sunt foarte pretioase, in conditiile in care, prin aceasta victorie, Midia si-a "ingropat" adversara in subsolul clasamentului (locul 16, cu 11 p si -16 la "adevar"). Iar cu ele trupa de pe litoral a acumulat acum 21 de puncte, redresandu-si situatia la "adevar" (acum are -6). De altfel, acestea au fost singurele puncte aduse din deplasare din actuala editie de campionat. Golul lui I. Dragoi a venit cu 15 minute inainte de fluierul final, mijlocasul navodarean sutand de la 14 m pe langa portarul campinean Ursachi. Poiana: Ursachi - I. Gheorghe, O. Badea, G. Georgescu - R. Zamfir (76 Burchi), Lupsa, Plesa (61 Moise), Grama (75 Dragomirescu), Ciorea - Ad. Toader, C. Barsan. Antrenor: N. Babeti. Midia: Fl. Ionita - C. Paraschiv, L. Stefan, Fugaru - Floricica, Fl. Ene, R. Miu, Borza, I. Dragoi - Jilavu (90 Martinescu), Curumi (79 G. Stoica). Antrenor: R. Troi.Arbitri: Ad. Comanescu (Rm. Valcea) - A. Florescu, C. Florescu (ambii din Bucuresti).