10:21 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pretul succesului

30 Mar, 2004 00:00 907 Marime text

FC Farul are sase absenti pentru meciul cu Universitatea Craiova

Patru "marinari" sunt accidentati, iar doi suspendati

Victoria de sambata a divizionarei A de fotbal FC Farul Constanta (1-0 cu FCM Bacau) a fost obtinuta de gruparea de pe litoral cu pretul multor sacrificii. Nu mai putin de trei jucatori s-au accidentat cu acest prilej, prezenta lor in teren la partida de sambata, cu Universitatea Craiova, fiind incerta. Astfel, Liviu Mihai, care, la exercitiile de incalzire dinaintea inceperii meciului, a acuzat o contractura, este incert pentru confruntarea din Banie. De asemenea, Cristian Balasa, care s-a accidentat in timpul meciului. El s-a lovit destul de tare la coapsa, fapt pentru care in minutul 70 a si fost inlocuit de antrenorul Ion Marin, cu Laurentiu Florea. Destul de grav este si Pascovici, care, in urma unor probleme musculare, a parasit terenul pe targa, fiind inlocuit de Radu Oprea in minutul 79. Lor li se adauga pe lista accidentatilor Florin Lungu, ce a acuzat o ruptura musculara inaintea partidei de la Galati, cu Otelul, mijlocasul farist avand piciorul imobilizat in ghips. Absenti nu vor fi numai cei patru accidentati, pentru ca Adrian Senin si Bogdan Onut vor sta o etapa, din cauza cumulului de cartonase galbene. Fara sase dintre oamenii de baza, este greu ca FC Farul sa obtina sambata, la Craiova, macar un rezultat de egalitate.