07:27 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga Old-Boys Deşi a condus cu 3-1 în deplasare Săgeata Stejaru până în minutul 82, CSO Medgidia a pierdut cu 3-4! (galerie foto)

19 Jul, 2019 00:00 2504 Marime text

În etapa a zecea a Ligii Old-Boys, tradiţionala întrecere de fotbal a veteranilor constănţeni, s-au înregistrat rezultatele: CSO Alacab Poarta Albă - FC Amicii Constanța 4-8, Ideal Cernavodă - Oportun Mangalia 4-6, Victoria Techirghiol - Rapid Ovidiu 0-2, Victoria Cumpăna - Liga Ofițerilor Constanța 0-2, Olimpia Apă Canal Constanţa - NGM Năvodari 1-5, Litoral Corbu - Axiopolis Cernavodă 0-1, CSO Agigea - Voința Valu lui Traian 10-4, CFR - Municipal Constanța - CSCT Team Agigea 7-1, Perla Murfatlar - FCS Old-Boys 2017 Săcele 4-0, IMN Constanța - Voința Constanța 0-3 şi Săgeata Stejaru - CSO Medgidia 4-3 (după ce echipa oaspete a condus cu 3-1 până în minutul 82. La pauză, scorul a fost 1-1, iar unul dintre golurile Săgeţii a fost marcat de Stelian Carabaş). SNC Tomis Constanța a avut rundă liberă.

Clasamentul, după zece etape: 1. NGM Năvodari - 27p, 2. Liga Ofițerilor Constanța - 24p, 3. Oportun Mangalia - 24p, 4. CSO Agigea - 22p, 5. Săgeata Stejaru - 22p, 6. Axiopolis Cernavodă - 22p, 7. CSO Medgidia - 19p, 8. Voinţa FCS Old-Boys 2017 Săcele - 18p, 9. SNC Tomis Constanța - 18p, 10. CFR - Municipal Constanța - 21p, 11. Rapid Ovidiu - 18p, 12. Perla Murfatlar - 16p, 13. Voința Constanța - 16p, 14. Voința Valu lui Traian - 13p, 15. CSCT Team Agigea - 13p, 16. Ideal Cernavodă - 9p, 17. FC Amicii Constanța - 7p, 18. Victoria Cumpăna - 7p, 19. CSO Alacab Poarta Albă - 4p, 20. Victoria Techirghiol - 3p, 21. Olimpia Apă Canal Constanţa - 1p, 22. IMN Constanța - 0p, 23. Litoral Corbu - 0p.