04:24 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constanța Trofeul Liga Old-Boys se apropie de sferturile de finală. Cum arată clasamentele (GALERIE FOTO)

06 Feb, 2023 09:56 2271 Marime text

Trofeul Liga Old-Boys Constanța, întrecerea de fotbal în sală rezervată veteranilor, găzduită, în această perioadă, de Sala Sporturilor „Simona Amânar“, a programat noi partide din faza grupelor.

Grupa C – Voința Constanța – Macedonia Ovidiu 2-1
Grupa C – CSO Murfatlar – VDT Construct 2-2.

Clasamentele provizorii arată astfel:

Grupa A:

1. CS Agigea – 10 puncte (golaveraj 14–6, 4 meciuri jucate), 2. FC Constanța –  8 puncte (9–7, 4 m), 3. Ultras Constanța – 7 puncte (11–9, 4 m), 4. FC Farul – 6 puncte (22–6, 4 m), 5. NGM Năvodari – 1 punct (8–18, 4 m), 6. Șoimii Topraisar – 1 punct (5–23, 4 m)

Grupa B:

1. Voința Valu lui Traian – 13 puncte (20–6, 5 m), 2. Star Farul – 12 puncte (29–8, 5 m), 3. Săgeata Stejaru – 7 puncte (10–13, 4 m), 4. FC Amicii – 2 puncte (3–14, 4 m), 5. Liga Ofițerilor - 1 punct (7–13, – 4 m), 6. Victoria Cumpăna – 1 punct (5–20, 4 m)

Grupa C:

1. Voința Constanța – 12 puncte (15–5, 4 m), 2. CSO Murfatlar – 10 puncte (13–7, 5 m), 3. Macedonia Ovidiu – 9 puncte (25–6, 5 m), 4. FCS Performer – 9 puncte (13–8, 4 m), 5. VDT Construct – 4 puncte (11–13, 4 m), 6. FC Ziariștii – 3 puncte (11–22, 5 m), 7. FC Lumina – 0 puncte (5–32, 5 m).

Ultimele meciuri din faza grupelor au fost programate în weekend-ul 18-19 februarie, când se vor stabili partidele din sferturile de finală.

În serii mai sunt de jucat meciurile:

În grupa A

Ultras Constanța – NGM Năvodari, Șoimii Topraisar – FC Constanța, CS Agigea – FC Farul

În grupa B

Săgeata Stejaru – FC Amicii, Liga Ofițerilor – Victoria Cumpăna

În grupa C

Voința Constanța – CSO Murfatlar, Macedonia Ovidiu – FCS Performer, FC Ziariștii – VDT Construct, FC Lumina – FCS Performer, Voința Constanța – VDT Construct.

Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook a turneului.

O nouă etapă în Trofeul Liga Old-Boys. Opt goluri în meciul Macedonia Ovidiu - FC Lumina (GALERIE FOTO)