06:27 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Inceput in forta, final in corzi

28 Jul, 2003 00:00 960 Marime text

Farul a incheiat stagiul de pregatire din Bulgaria

Dupa doua victorii obtinute la inceputul turneului de pregatire de la Albena (3-0 cu Torpedo Kutaisi si 3-0 cu Cernomoret Burgas), fotbalistii Farului Constanta au dat cu batul in balta, incheind stagiul din Bulgaria cu doua infrangeri. Vineri, au pierdut cu 2-1 in compania echipei Dinamo Barnaul (liga a doua din Rusia), singurul gol farist fiind opera lui Balasa (60). Echipa aliniata de principalul Ion Marin a fost urmatoarea: Unchias - Barbu (46 S. Mocanu), R. Oprea, Pascovici (70 Agachi) - Balan (60 Farmache), Lungu (46 Negru), Usurelu, Senin (13 Florea), Badescu - L. Mihai (67 Doicaru), Cristocea (46 Balasa). In minutul 13, Senin s-a accidentat grav, fiind suspect de fisura de metatarsiene, iar in minutul 80 L. Mihai a ratat un penalty. In ultimul meci in Bulgaria, sambata, jucatorii nostri au fost invinsi de Dobrudja Dobrici, cu 1-0. "Unsprezecele" trimis in teren: Curca (75 Verbina) - S. Mocanu (80 Ciuciuleaca), R. Oprea, Agachi - Farmache, Balasa (46 Balan), Cristocea (46 Usurelu), Florea, Badescu (75 Camboianu) - Negru, Doicaru (70 Zaov). Reveniti acasa, "marinarii" au avut liber pana astazi, cand isi vor relua antrenamentele. Pentru joi si sambata ei au in program sustinerea unor meciuri de verificare in compania unor divizionare A, ultimul, probabil, impotriva Petrolului Ploiesti. Astazi, conducerea clubului va da un raspuns bulgarilor de la TSKA Sofia in privinta imprumutarii atacantului de 19 ani, Gherasim Zacov. Din cate se pare, acesta va fi unul negativ, deoarece pretul este mult prea mare.