Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
04:52 15 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile din weekend de la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a. Programul şi clasamentele complete

ro

27 Oct, 2018 00:00 458 Marime text
În etapa a 14-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, sâmbătă, 27 octombrie, au fost programate partidele: CS Cumpăna - CS Lipniţa Carvăn (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Axiopolis Cernavodă II - CS Năvodari (11.00 / 13.00, teren Trust), CS Poseidon 2 Mai Limanu - CS Eforie (11.00 / 13.00, teren 2 Mai), Farul Tuzla - CS Agigea (11.00 / 13.00, teren Eforie Sud), Gloria Băneasa - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), FC Farul - CS Mihail Kogălniceanu (12.00 / 14.00, teren ITC), Voinţa Valu lui Traian - Gloria Albeşti (12.00 / 14.00), Portul Constanţa - Ştiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00); duminică, 28 octombrie - CSO Ovidiu - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00, teren Orăşenesc Ovidiu). 
 
La Liga a 5-a, în weekend se desfăşoară runda a 12-a. Primul meci, FC Mereni - Speranţa Castelu II (scor 1-1), s-a jucat ieri, urmând ca duminică, 28 octombrie, să se joace restul partidelor: Avântul Comana - Sport Prim Oltina (ora 11.00), AS Pelinu - CS Murfatlar (14.00), CS Peştera - Unirea Topraisar (14.00), Litoral Corbu - Olimpia Constanţa (14.00), Sportul Tortoman - Recolta Nicolae Bălcescu (14.30), Viitorul Pecineaga - Danubius Rasova (11.00), Viitorul Târguşor - Carsium Hârşova (11.00) şi Voinţa Săcele - Inter Ion Corvin (11.00).
 
Duminică, 28 octombrie, vor avea loc partidele din etapa a noua de la Liga a 6-a, astfel: în Seria Nord - Dacia Mircea Vodă - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Ulmetum Pantelimon - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Victoria Mihai Viteazu - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Înfrăţirea Cogealac - Gloria Seimeni (14.00), Emaus Cernavodă - Pescarul Ghindăreşti (14.00), Dunărea Ciobanu - Flacăra Crucea (14.00); în Seria Sud - Trophaeum Adamclisi - Flacăra Viişoara (11.00), CS Negru Vodă - AS Independenţa (14.00), Old-Boys Cobadin - ITC (11.00), Voinţa Cochirleni - Fulgerul Chirnogeni (11.00), AS Viişoara - AS Lumina (13.30), Dunărea Ostrov - AS Bărăganu (11.00). Viitorul Cobadin are rundă liberă. 
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 32p (13 meciuri), 2. Albeşti - 28p (13 meciuri), 3. Poseidon - 26p (13 meciuri), 4. Cumpăna - 26p (13 meciuri), 5. Fântânele - 25p (13 meciuri), 6. Agigea - 23p (12 meciuri), 7. Lipniţa Carvăn - 22p (11 meciuri), 8. Băneasa - 22p (13 meciuri), 9. FC Farul - 19p (13 meciuri), 10. Ovidiu - 18p (13 meciuri), 11. Techirghiol - 17p (13 meciuri), 12. Tuzla - 16p (13 meciuri), 13. Cernavodă II - 14p (12 meciuri), 14. Eforie - 11p (13 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 11p (13 meciuri), 16. Portul - 11p (13 meciuri), 17. Poarta Albă - 8p (13 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (13 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 37p (13 meciuri), 2. Albeşti - 35p (13 meciuri), 3. FC Farul - 34p (13 meciuri), 4. Năvodari - 28p (13 meciuri), 5. Cernavodă II - 26p (12 meciuri), 6. Poseidon - 25p (13 meciuri), 7. Mihail Kogălniceanu - 25p (13 meciuri), 8. Techirghiol - 24p (13 meciuri), 9. Poarta Albă - 21p (13 meciuri), 10. Băneasa - 16p (13 meciuri), 11. Valu lui Traian - 13p (13 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (13 meciuri), 13. Fântânele - 9p (13 meciuri), 14. Eforie - 9p (12 meciuri), 15. Agigea - 7p (12 meciuri), 16. Tuzla - 7p (13 meciuri), 17. Lipniţa Carvăn - 6p (11 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (12 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Castelu II - 28p, 2. Pecineaga - 25p, 3. Oltina - 24p, 4. Peştera - 23p, 5. Corbu - 22p, 6. Rasova - 17p, 7. Pelinu - 16p, 8. Olimpia - 16p, 9. Ion Corvin - 16p, 10. Comana - 15p, 11. Mereni - 14p, 12. Murfatlar - 13p, 13. Săcele - 13p, 14. Nicolae Bălcescu - 13p, 15. Tortoman - 13p, 16. Târguşor - 8p, 17. Topraisar - 6p, 18. Hârşova - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Crucea - 21p, 2. Mircea Vodă - 19p, 3. Cuza Vodă - 19p, 4. Mihai Viteazu - 15p, 5. Seimeni - 15p, 6. Ciobanu - 13p, 7. Siliştea - 10p, 8. Cogealac - 6p, 9. Ghindăreşti - 4p, 10. Gârliciu - 4p, 11. Emaus - 4p, 12. Pantelimon - 3p;
 
Liga a 6-a: Seria Sud - 1. ITC - 21p, 2. Viitorul Cobadin - 18p, 3. Negru Vodă - 16p, 4. Chirnogeni - 14p, 5. Lumina - 13p, 6. Independenţa - 12p, 7. AS Viişoara - 11p, 8. Cochirleni - 11p, 9. Old-Boys Cobadin - 11p, 10. Adamclisi - 6p, 11. Flacăra Viişoara - 3p, 12. Bărăganu - 1p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul Constanţa II)

Ti-a placut articolul?

Comentarii