Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
04:53 14 10 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend, în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

14 Sep, 2019 00:00 721 Marime text

În etapa a şaptea a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, sâmbătă, 14 septembrie, se vor juca meciurile: Emaus Cernavodă - CS Eforie (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Năvodari - Viitorul Fântânele (15.00 / 17.00), Viitorul Pecineaga - CSO Ovidiu (15.00 / 17.00), Portul Constanţa - CS Lipniţa Carvăn (15.00 / 17.00), CS Cumpăna - Gloria Băneasa (15.00 / 17.00), Sparta Techirghiol - CS Agigea (15.00 / 17.00), Gloria Albeşti - Voinţa Valu lui Traian (15.00 / 17.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Axiopolis Cernavodă (15.00 / 17.00), Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu (15.00 / 17.00).

 
În Liga a 5-a, duminică, 15 septembrie, au fost programate partidele din etapa a patra: în seria Nord - Dacia Mircea Vodă - Viitorul Târguşor (ora 11.00), Flacăra Crucea - Dunărea Ciobanu (11.00), CS Murfatlar - Victoria Mihai Viteazu (13.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Hârşova (14.30), CS Peştera - Voinţa Săcele (15.30), Sportul Tortoman - CS Sharks Lumina (16.00), Steaua Speranţei Siliştea - Recolta Nicolae Bălcescu (16.00). Partida Speranţa Castelu - Litoral Corbu a fost amânată; în seria Sud - FC Mereni - Sport Prim Oltina (10.30), Danubius Rasova - AS Viişoara (11.00), AS Pelinu 2016 - Avântul Comana (11.00), Kinder Constanţa - Viitorul Cobadin (11.00), CS Negru Vodă - CS Poseidon Limanu 2 Mai II (14.00), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - Unirea Topraisar (14.00), AS Pelinu Gold 2019 - Fulgerul Chirnogeni (14.00), Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin (17.00).
 
Şi etapa a treia a Ligii a 6-a se dispută tot duminică, astfel: Dunărea Ostrov - AS Independenţa (11.00), Luceafărul Amzacea - AS Bărăganu (11.00), Viitorul Cobadin - Voinţa Cochirleni (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Gloria Seimeni (14.00), Flacăra Viişoara - Ulmetum Pantelimon (14.00), Trophaeum Adamclisi - CS Medgidia II (15.00). 
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 16p, 2. Agigea - 12p, 3. Năvodari - 11p, 4. Tuzla - 11p, 5. Albeşti - 10p, 6. Portul - 11p, 7. Techirghiol - 10p, 8. Kogălniceanu - 9p, 9. Axiopolis II - 9p, 10. Lipniţa Carvăn - 7p, 11. Cumpăna - 7p, 12. Valu lui Traian - 7p, 13. Ovidiu - 6p, 14. Eforie - 6p, 15. Băneasa - 5p, 16. Poarta Albă - 5p, 17. Pecineaga - 3p, 18. Emaus - 0p. 
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 18p, 2. Techirghiol - 15p, 3. Portul - 13p, 4. Axiopolis II - 12p, 5. Valu lui Traian - 12p, 6. Băneasa - 12p, 7. Poarta Albă - 10p, 8. Kogălniceanu - 9p, 9. Eforie - 9p, 10. Agigea - 9p, 11. Cumpăna - 9p, 12. Emaus - 7p, 13. Fântânele - 6p, 14. Tuzla - 6p, 15. Albeşti - 6p, 16. Pecineaga - 3p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 9p, 2. Corbu - 9p, 3. Siliştea - 7p, 4. Murfatlar - 7p, 5. Nicolae Bălcescu - 6p, 6. Săcele - 4p, 7. Mihai Viteazu - 4p, 8. Târguşor - 4p, 9. Hârşova - 4p, 10. Castelu - 3p, 11. Crucea - 3p, 12. Mircea Vodă - 3p, 13. Tortoman - 3p, 14. Lumina - 3p, 15. Ciobanu - 0p, 16. Corbu 2019 - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 9p, 2. Ion Corvin - 9p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 7p, 4. Mereni - 6p, 5. Cobadin - 4p, 6. Olimpia - 4p, 7. Pelinu 2016 - 4p, 8. AS Kinder - 3p, 9. Negru Vodă - 3p, 10. Comana - 3p, 11. Viişoara - 3p, 12. Poseidon Limanu II - 3p, 13. Oltina - 3p, 14. Pelinu Gold 2019 - 1p, 15. Topraisar - 1p, 16. Chirnogeni - 0p.
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 6p, 2. Cuza Vodă - 6p, 3. Viişoara - 4p, 4. Cobadin II - 3p, 5. Ghindăreşti - 3p, 6. Pantelimon - 3p, 7. Medgidia II - 3p, 8. Independenţa - 3p, 9. Cochirleni - 3p, 10. Amzacea - 1p, 11. Ostrov - 0p, 12. Gârliciu - 0p, 13. Seimeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Iulian Tudorache)

Ti-a placut articolul?

Comentarii