13:43 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II şi Gloria Albeşti, egaluri în Liga a 3-a

10 Apr, 2021 19:36 3175 Marime text
  • Partida Axiopolis Cernavodă - ACSM Oltenița nu s-a mai jucat.

Astăzi s-au disputat meciurile din etapa a 15-a a Ligii a 3-a, seria a treia.

FC Viitorul II a jucat în deplasare cu Agricola Borcea, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Echipa constănțeană a deschis scorul, prin Robert Voicu, în minutul 4 (reluare puternică din centrul careului), în timp ce Agricola Borcea a egalat imediat după pauză, prin Simone Dobre, din penalty, în minutul 48.

Au evoluat formațiile:

Agricola Borcea (antrenor, Virgil Nițoi): L. Marin - Struțu, Caragea, Nedelcu, Dobre, Fl. Marin, Văduva, Zaina, Roșu, Gață, Ploeșteanu. Rezerve: Stanciu - Iovu, Grigoraș, Ionică, Nederu.

FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Șerban - Georgescu (46 Oroian), Sîrbu (46 Hodorogea), Răducioiu, Mitulețu - Voicu, Duțu (46 Popescu), Onuț - Haită (61 Tănasă), Agiveli, Matiș (61 Mustacă). Rezervă neutilizată: Stănciulescu.

Gloria Albeşti a jucat pe teren propriu în compania SC Popeşti Leordeni, iar rezultatul final a fost tot 1-1.

Partida Axiopolis Cernavodă - ACSM Oltenița nu s-a mai disputat, din cauza faptului că mai mulți jucători ai oaspeților s-au infectat cu Covid-19.

În celelalte partide ale etapei s-au înregistrat rezultatele: CS Afumați - Recolta Gheorghe Doja 1-1 şi Mostiștea Ulmu - Înainte Modelu 3-0.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 38p, 2. Mostiştea Ulmu - 36p, 3. Axiopolis Cernavodă - 23p, 4. SC Popeşti Leordeni - 22p, 5. FC Viitorul II - 22p, 6. Înainte Modelu - 19p,  7. Agricola Borcea - 17p, 8. Gloria Albeşti - 13p, 9. Recolta Gheorghe Doja - 13p, 10. ACSM Olteniţa - 5p.

Sursa foto: FC Viitorul