07:07 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, egal cu Academica Clinceni. Echipa lui Hagi, pe doi în clasament, la două puncte de liderul CFR Cluj (galerie foto)

20 Oct, 2019 17:38 1517 Marime text
În etapa a 13-a a Ligii 1 (ultima din turul sezonului regulat), FC Viitorul a jucat astăzi în deplasare cu nou-promovata Academica Clinceni, partida disputându-se la Călărași și încheindu-se la egalitate, 0-0.

Cele două echipe au fost:

Academica (antrenor, Ilie Poenaru): Vâlceanu - Achim, Netzer (41 Chatziterzoglou), Patriche, Pîrvulescu - Cebotaru, Șut - Merloi (84 Cr. Dumitru), Ion, Buziuc (77 Dobrescu) - Vojtus

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): Căbuz - Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer - C. Matei (77 M. Dulca), Artean (34 Achim), Houri - Iancu, G. Ganea (60 A. Ciobanu), Calcan.

În repriza a doua, Academica a trimis de două ori balonul în bară, în minutele 64 și 87.

În urma egalului de astăzi, FC Viitorul acumulează 25 de puncte, după șapte victorii, patru egaluri și două eșecuri în 13 partide, golaveraj 29-15, și se află pe locul secund în clasament, la două puncte în spatele liderului CFR Cluj. Poziția a treia e ocupată de U Craiova, cu 23 de puncte.

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)