04:58 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dubla Nicolita

22 Mar, 2004 00:00 815 Marime text

Dacia Unirea Braila - Callatis Mangalia 2-0 (1-0)

Fara patru dintre oamenii de baza, Panescu, Ungureanu (ambii suspendati), Cornateanu si Petrache (accidentati), divizionara B de fotbal Callatis Mangalia nu a reusit sa scoata macar un rezultat de egalitate in meciul sustinut sambata, in deplasare, contra Daciei Unirea Braila. Gruparea gazda, autoare a unei remize in runda precedenta, la Navodari, cu Midia (scor 0-0), si-a demonstrat valoarea pe propriul teren, impunandu-se cu 2-0 (1-0). Nicolita a deschis scorul in minutul 16, marcand din interiorul careului cu un sut pe coltul lung, plasat pe langa portarul Budur, iesit la intampinare. Tot atacantul brailenilor a fost cel care a majorat scorul la 2-0, in minutul 89. Gherbezan a facut o cursa pe partea dreapta si a intors pentru Nicolita, care a sutat din 10 m, fara sperante pentru goal-keeper-ul formatiei din Mangalia.Dacia Unirea: Mindileac - Gherbezan, Olenic, Humelnicu - C. Gheorghita, Ciocea, G. Baciu (59 Bogos), G. Margarit - Nicolita, P. Gheorghe (69 A. Cristea), Crangureanu (82 Vioreanu). Antrenor: I. Iuga.Callatis: Budur - T. Nicolaie, I. Florea, D. Parvu, Ad. Voicu, A. Toma - M. Stoian (71 Bleont), Cogali, Sapunaru (74 Al. Cozma) - Novac, N. Tanasa (46 Chelu). Antrenor I. Serbanica.Arbitri A. Ionita, B. Ganea, D. Nasturescu (toti Bucuresti).