15:31 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la CSM Constanța, victorie la Brașov, în Liga Națională (GALERIE FOTO)

30 Oct, 2023 12:07 897 Marime text

Baschetbalistele de la CSM Constanța au jucat în deplasare în etapa a 3-a a Ligii Naționale Getica 95, la Brașov, în Sala Polivalentă Dumitru Popescu Colibași, câștigând cu 71-65 (30-39) partida cu CSU Olimpia.

Fetele antrenate de Alexandru Olteanu au remontat un deficit de 9 puncte după prima repriză și s-au impus în următoarele sferturi, cu 21-17 și 20-9!

Gabriela Mărginean a încheiat meciul cu 19 puncte, 9 recuperări și două pase decisive.

Foarte bun și jocul prestat de Koizar 17p (5 recuperări, 4 pase decisive) și Higgins 14p (7, 4).

Au pus umărul la victorie și Bianca Fota 9p, Zivkovic 7p, Godri-Părău 3p (5, 5), Croitoru 2p, Irimia.

În competiția masculină a Ligii Naționale, baschetbaliștii CSM Constanța au fost aproape de victorie în Sala Transilvania din Sibiu, unde au cedat la mare luptă, scor 76-79, meciul cu BC CSU, din etapa a 6-a.

Cele două echipe și-au împărțit sferturile, sibienii câștigandu-le pe primul și ultimul: 20-15, 18-19, 19-21, 22-21!

Băieții de pe litoral, antrenați de Dan Fleșeriu, au condus în sfertul 4, dar adversarii au fost mai exacți la aruncările de 3 puncte și s-au impus la un coș distanță, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Pentru CSM au evoluat: Duffy 27p, Henderson 23p, Griffin 16p, Oprean 3p, Gribinic 3p, Hill 2, Torok 2, Jeles, Lazar.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)

CSM Constanța a fost învinsă de vicecampioana CSM CSU Oradea, însă a ieșit cu fruntea sus de pe teren (GALERIE FOTO)