19:52 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aparatul Central al Gărzii de Coastă a câştigat Cupa „1 Decembrie“

29 Nov, 2014 00:00 1662 Marime text
Cupa „1 Decembrie” la fotbal în sală, întrecere la care au luat parte, timp de două zile, în sala de sport din oraşul Negru Vodă, poliţişti de frontieră, a fost câştigată, ieri, de echipa Garda de Coastă I, care a dispus în finala mare de Grup Nave Constanţa cu 4-0.

Pe locul trei s-a clasat Garda de Coastă II, învingătoare cu 4-3 în finala mică în faţa formaţiei SPF Băneasa. În semifinale s-au jucat meciurile: Garda de Coastă I - SPF Băneasa 5-0 şi Garda de Coastă II - Grup Nave Constanţa 1-4. În afară de aceste echipe, la competiţie au mai luat parte formaţiile reprezentând Grupul de Nave Mangalia, Sectorul PF Negru Vodă, Sectorul PF Ostrov, Punctul PF Aeroport Constanţa şi Sindicatul „Pro Lex”. Organizatoarea competiţiei a fost Asociaţia CS Frontiera Tomis Constanţa, care a oferit premii tuturor echipelor participante.