17:57 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec si Chivu au castigat duelul cu Radoi

03 Jan, 2010 01:27 1817 Marime text

denisalibec.jpgAtacantul constănţean Denis Alibec a bifat sâmbătă seară, cel de-al doilea meci sub comanda lui Jose Mourinho, în amicalul disputat pe terenul formaţiei lui Mirel Rădoi, Al Hilal. Fostul jucător al Farului a intrat după pauză, şi a făcut cuplu de atac cu Mario Balotelli. Alibec a avut două ocazii importante de gol, în minutul 47, când şutul său din unghi a fost respins de portarul lui Al Hilal şi în 70, când a reluat pe lângă poartă. Ceilalţi jucători români prezenţi în loturile celor două formaţii - Cristi Chivu şi Mirel Rădoi - au intrat, de asemenea, în repriza a doua. Partida a fost câştigată de Inter cu scorul de 1-0, prin reuşita lui Milito din minutul 85. Denis Alibec este la a al doilea meci jucat la echipa mare a Interului. Atacantul constănţean debutase sub comanda lui Jose Mourinho în luna noiembrie, în meciul amical pe care campioana Italiei l-a câştigat, scor 2-1, în faţa formaţiei din Liechtenstein, FC Vaduz.