14:27 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Spania B)/Danciulescu a marcat din nou pentru Hercules

10 Jan, 2010 19:53 1841 Marime text

alicante2.jpgFostul atacant dinamovist Ionel Dănciulescu a marcat, duminică, un gol, în meciul pe care formaţia sa l-a câştigat pe teren propriu cu Cartagena, scor 2-0, în etapa a 19-a. Aceasta este cea de-a 6-a reuşită a atacantului în actualul sezon, el marcând de două ori în Cupa Spaniei şi de patru ori în Segunda Division.

Potrivit cotidianului spaniel AS, reuşita fotbalistului român a venit cu un minut înainte de pauză, după un corner executatde Farinos. După pauză, ex-dinamovistul a mai avut o oportunitate de a marca şi a fost schimbat în minutul 68 cu Tote. În prelungirile partidei, Hercules şi-a dublat avantajul după golul lui Delibasic.

Hercules, la care fostulstelist Tiago Gomes a fost integralist,este lider în Segunda Division după 19 etape, cu 39 de puncte acumulate, la egalitate cu Real Sociedad.

Sursa foto: herculescf.es