14:28 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Steaua București a învins FC Viitorul Constanța în play-off

23 Apr, 2016 23:12 1569 Marime text

Steaua București a învins-o în această seară pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 3-0 (2-0). Meciul s-a disputant pe Arena Națională din București, într-un meci din etapa a 8-a a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Steaua s-a impus prin golurile marcate de Fernando Varela (2), Alex Chipciu (28) și Gregory Tade (67). Alex Chipciu s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit. FC Viitorul a jucat aproape o repriză în zece oameni, după ce atacantul Vlad Rusu (ex-Steaua) a fost eliminat în min. 51, el fiind introdus pe teren doar la pauză.

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a asistat la meci din tribună, el fiind suspendat.

FC Viitorul rămâne doar cu două puncte obținute în play-off.

Au evoluat echipele:

Steaua (antrenor Laurenţiu Reghecampf): Niţă – Enache, Tamaş, Varela, Toşca – L. Filip, Kharja (70 Carp) – Popa, Hamroun (79 Popadiuc), Chipciu (32 Tade) – Gebhart.
Rezerve: Cojocaru – Papp, Momcilovic, Bawab.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi – Benzar, Hodorogea, Boli, Cr. Ganea – R. Marin, I. Filip, De Lucas (46 Casap) – Chiţu (46 Rusu), I. Hagi (58 Coman), Tănase.
Rezerve: Tordai – Perju, Nedelcu, Cârstocea.