Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
06:02 24 07 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Luni începe Bacalaureatul Constanța. 5.067 de candidați s-au înscris în această sesiune. Iată lista centrelor de examinare

ro

30 Jun, 2019 19:34 615 Marime text
În perioada, 01 – 04 iulie 2019, se desfășoară probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat național, sesiunea iunie-iulie 2019, conform calendarului: 
01 iulie 2019 – Limba și literatura română - proba E a)
02 iulie 2019 - Limba și literatura maternă - proba E b)
03 iulie 2019 - Proba obligatorie a profilului (Matematică/Istorie)– proba E c)
04  iulie 2019 – Proba la alegere a profilului și specializării (Biologie, Chimie, Filosofie, Fizică,  Geografie, Logică etc.)– E d)
           
5.067 de candidați s-au înscris pentru a susține probele scrise ale examenului de bacalaureat în cele 14 centre de examen desemnate de Inspectoratul Școlar Județean Constanța, astfel:
 
ð Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța
ð Liceul cu Program Sportiv „N. Rotaru” Constanța
ð Colegiul Comercial „Carol I” Constanța
ð Liceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații Constanța
ð  Liceul Energetic Constanța
ð Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța
ð Colegiul Național „Mihai Eminescu” Constanța
ð Liceul Teoretic „Lucian Blaga” Constanța
ð Liceul Tehnologic „V. Madgearu” Constanța
ð Liceul Teoretic „Decebal” Constanța
ð Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu” Medgidia
ð Liceul Cobadin
ð Liceul Tehnologic „Lazar Edeleanu” Navodari
ð Liceul Teoretic „Callatis” Mangalia
 
Proba scrisă din cadrul examenului începe la ora 9.00, iar accesul candidaților în centrul de examen este permis până la ora 8:30, pe baza actului de identitate. Timpul destinat elaborării lucrării scrise este de trei ore, socotit din momentul în care s-a încheiat distribuirea subiectelor fotocopiate pentru fiecare candidat. Pentru elaborarea lucrării scrise, candidaţii trebuie să folosească numai cerneală sau pastă de culoare albastră, iar pentru executarea schemelor şi a desenelor, numai creion negru. 
           
Afișarea primelor rezultate este programată pentru data de 8 iulie (până la ora 12:00) și e urmată de depunerea contestațiilor (orele 12:00 - 16:00). Între 9 și 12 iulie, vor fi soluționate contestațiile, în timp ce afișarea rezultatelor finale este prevăzută pentru data de 13 iulie.

CENTRE DE EXAMEN
 
  Centrul de Examen Unităţi de învăţământ arondate
1 CE 1. COLEGIUL NATIONAL 'MIRCEA CEL BĂTRÂN' CONSTANTA COLEGIUL NATIONAL 'MIRCEA CEL BATRAN' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC 'GEORGE CALINESCU' CONSTANTA
2 CE 2. LICEUL CU PROGRAM SPORTIV 'NICOLAE ROTARU' CONSTANTA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV 'NICOLAE ROTARU' CONSTANTA
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE 'REGINA MARIA' CONSTANTA
SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX 'SFANTUL CUVIOS DIONISIE EXIGUUL' CONSTANTA
CE 2.1 Subcomisie - LICEUL TEORETIC 'IOAN COTOVU' HARSOVA LICEUL TEORETIC 'IOAN COTOVU' HARSOVA
  LICEUL TEHNOLOGIC 'CARSIUM' HARSOVA
LICEUL TEHNOLOGIC CIOBANU
3 CE 3. COLEGIUL COMERCIAL 'CAROL I' CONSTANTA COLEGIUL COMERCIAL 'CAROL I' CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'GHEORGHE MIRON COSTIN' CONSTANTA
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA 'ALBATROS' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC 'EMIL RACOVITA' TECHIRGHIOL
4 CE 4. LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'TOMIS' CONSTANTA
SCOALA POSTLICEALĂ 'GAUDEAMUS' CONSTANŢA
5 CE 5. LICEUL ENERGETIC CONSTANTA LICEUL ENERGETIC CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'DIMITRIE LEONIDA' CONSTANTA
LICEUL DE MARINA CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'C.A.ROSETTI' CONSTANTA
6 CE 6. LICEUL TEORETIC 'OVIDIUS' CONSTANTA LICEUL TEORETIC 'OVIDIUS' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC 'TRAIAN' CONSTANTA
7 CE 7. COLEGIUL NATIONAL 'MIHAI EMINESCU' CONSTANTA COLEGIUL NATIONAL 'MIHAI EMINESCU' CONSTANTA
COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC 'CONSTANTIN BRATESCU' CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISAR
LICEUL TEORETIC 'EDUCATIONAL CENTER' CONSTANTA
8 CE 8. LICEUL TEORETIC 'LUCIAN BLAGA' CONSTANTA LICEUL TEORETIC 'LUCIAN BLAGA' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC 'GEORGE EMIL PALADE' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC INTERNAȚIONAL DE INFORMATICĂ CONSTANȚA
LICEUL AGRICOL POARTA ALBA
LICEUL TEORETIC 'CARMEN SYLVA' EFORIE
LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE DUMITRESCU' CUMPANA
LICEUL TEHNOLOGIC 'CONCORD' CONSTANŢA
9 CE 9. LICEUL TEHNOLOGIC 'VIRGIL MADGEARU' CONSTANTA LICEUL TEHNOLOGIC 'VIRGIL MADGEARU' CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'ION PODARU' OVIDIU
LICEUL TEHNOLOGIC 'GHEORGHE DUCA' CONSTANTA
LICEUL TEORETIC 'MIHAIL KOGALNICEANU' MIHAIL KOGALNICEANU
10 CE 10. LICEUL TEORETIC 'DECEBAL' CONSTANTA LICEUL TEORETIC 'DECEBAL' CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'PONTICA' CONSTANTA
LICEUL TEHNOLOGIC 'IOAN N.ROMAN' CONSTANTA
11 CE 11. LICEUL TEHNOLOGIC 'DRAGOMIR HURMUZESCU' MEDGIDIA LICEUL TEHNOLOGIC 'DRAGOMIR HURMUZESCU' MEDGIDIA
LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE TITULESCU' MEDGIDIA
COLEGIUL NATIONAL 'KEMAL ATATURK' MEDGIDIA
LICEUL TEORETIC 'NICOLAE BALCESCU' MEDGIDIA
LICEUL TEHNOLOGICL 'DOBROGEA' CASTELU
CE 11.1 Subcomisie - LICEUL TEHNOLOGIC 'AXIOPOLIS' CERNAVODA LICEUL TEHNOLOGIC 'AXIOPOLIS' CERNAVODA
  LICEUL TEORETIC 'ANGHEL SALIGNY' CERNAVODA
12 CE 12. LICEUL COBADIN LICEUL COBADIN
LICEUL TEHNOLOGIC 'JEAN DINU' ADAMCLISI
LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE ISTRATOIU' DELENI
LICEUL TEORETIC BANEASA
LICEUL TEORETIC NEGRU VODA
LICEUL TEORETIC MURFATLAR
LICEUL 'REGELE CAROL I' OSTROV
13 CE 13. LICEUL TEHNOLOGIC 'LAZAR EDELEANU' NAVODARI LICEUL TEHNOLOGIC 'LAZAR EDELEANU' NAVODARI
LICEUL TEORETIC 'PONTUS EUXINUS' LUMINA
LICEUL TEHNOLOGIC COGEALAC
LICEUL TEHNOLOGIC CRUCEA
LICEUL TEHNOLOGIC 'MIHAI VITEAZUL' MIHAI VITEAZU
14 CE 14. LICEUL TEORETIC 'CALLATIS' MANGALIA LICEUL TEORETIC 'CALLATIS' MANGALIA
COLEGIUL ECONOMIC MANGALIA
LICEUL TEHNOLOGIC 'ION BANESCU' MANGALIA
 
 

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii