14:18 06 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Goluri și cartonașe roșii în meciul CF Brăila - FC Farul

01 Mar, 2014 13:30 1915 Marime text
FC Farul a deschis scorul in partida de la BrailaFC Farul a obținut un rezultat de egalitate, 1-1 (1-0), astăzi, în meciul din deplasare cu CF Brăila, jucat în etapa a 17-a a Ligii a 2-a, prima din 2014. Farul a deschis scorul prin Igiroșanu, în minutul 18, și a scăpat victoria printre degete, fiind egalată în minutul 89, după golul din penalty al lui Cl. Ionescu. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat: Spătaru, de la gazde, în minutul 77, respectiv I. Florea II, de la Farul, în minutul 82. Constănțenii (antrenor, Ștefan Nanu) au jucat în alcătuirea: Puia - Băjan, Buzea, Bumbac (cpt.), Mansur - Scărlătescu (53 Nițescu), V. Apostol, Lădaru (82 Coteanu), Ivanovici (63 I. Florea II) - Igiroșanu, Cr. Cristea.