De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
04:09 23 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Goluri multe în meciurile Ligii a V-a Viitorul Pecineaga a învins cu 11-0 AS Bărăganu

ro

25 Mar, 2015 00:00 1162 Marime text
S-au disputat meciurile din etapa a 15-a a Ligii a V-a de fotbal a judeţului Constanţa. Viitorul Pecineaga, Viitorul Fântânele şi Sportul Tortoman au înscris goluri cu nemiluita în disputele susţinute pe teren propriu.
 
Rezultatele au fost:

Seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Cuza Vodă 3-4, Dunaris Topalu - SC Horia 4-2, Sportul Tortoman - Dacia Mircea Vodă 9-0, Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ciobanu 1-2, Gloria Seimeni - Ulmetum Pantelimon 3-1, Viitorul Fântânele - Recolta Nicolae Bălcescu 10-1, Voinţa Săcele - Viitorul Târguşor 3-2;
Seria Sud - Trophaeum Adamclisi - Marmura Deleni 3-0, AS Ciocârlia - CS Peştera 0-3, Voinţa Cochirleni - Sport Prim Oltina 1-2, Viitorul Cobadin - Danubius Rasova 0-2, Speranţa Nisipari - AS Carvăn 4-0, Inter Ion Corvin - Castelanii Castelu 4-2;
Seria Est - Farul Tuzla - Şcoala de Fotbal Mangalia 6-0, Viitorul Pecineaga - AS Bărăganu 11-0, Olimpia Constanţa - Atletic 2 Mai 3-5, Voinţa Siminoc - Gloria Albeşti 3-2, Luceafărul Amzacea - CS Agigea II 2-1, Oil Terminal 2013 Constanţa - Fulgerul Chirnogeni 2-1 şi Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia - Viitorul Mereni 0-1.

Clasamente:

Seria Est: 1. Oil Terminal 2013 - 37p, 2. Albeşti - 36p, 3. 2 Mai - 32p, 4. Pecineaga - 31p, 5. Tuzla - 29p, 6. Amzacea - 25p, 7. Siminoc - 22p, 8. Mereni - 21p, 9. Olimpia - 17p, 10. Agigea II - 16p, 11. Chirnogeni - 11p, 12. SF Mangalia - 11p, 13. GSIB - 8p, 14. Bărăganu - 4p.
 
Seria Nord: 1. Fântânele - 33p, 2. Gârliciu - 32p, 3. Săcele - 31p, 4. Tortoman - 29p, 5. Seimeni - 25p, 6. Ciobanu - 24p, 7. Nicolae Bălcescu - 22p, 8. Târguşor - 22p, 9. Mircea Vodă - 21p, 10. Cuza Vodă - 19p, 11. Ghindăreşti - 15p, 12. Horia - 9p, 13. Topalu - 5p, 14. Pantelimon - 4p.
 
Seria Sud: 1. Rasova - 35p, 2. Peştera - 30p, 3. Nisipari - 30p, 4. Oltina - 23p, 5. Ion Corvin - 22p, 6. Cobadin - 19p, 7. Cochirleni - 18p, 8. Castelu - 16p, 9. Independenţa - 13p, 10. Ciocârlia - 11p, 11. Carvăn - 10p, 12. Adamclisi - 10p, 13. Deleni - 4p.

Cine doreşte să joace în Cupa României?

Cu o etapă înaintea încheierii sezonului regulat al Ligii a IV-a, se cunosc deja echipele calificate în play-off (primele şase clasate): în Seria Est - CS Agigea, CS Eforie, Portul Constanţa, Unirea Topraisar, Victoria Mihai Viteazu, Sparta Techirghiol; în Seria Vest - Viitorul II, Axiopolis Cernavodă, Gloria Băneasa, Dunărea Ostrov, CSO Ovidiu, CS Mihail Kogălniceanu. Echipele de Liga a V-a care doresc să participe în ediţia 2015/2016 a Cupei României trebuie să se adreseze în acest sens Compartimentului Competiţii al Asociaţiei Judeţene de Fotbal Constanţa până pe 3 aprilie 2015. Relaţii se pot obţine şi la numărul de telefon 0241.613.533. La Liga a V-a au fost programate şi mai multe restanţe, astfel: miercuri, 29 aprilie - Viitorul Mereni - CS Agigea II, Dacia Mircea Vodă - Dunărea Ciobanu, Dunaris Topalu - Ulmetum Pantelimon, SC Horia - Viitorul Fântânele, AS Carvăn - Speranţa Nisipari, Viitorul Cobadin - Sport Prim Oltina, Marmura Deleni - Castelanii Castelu; miercuri, 6 mai - Dacia Mircea Vodă - SC Horia, AS Carvăn - CS Peştera, Viitorul Cobadin - Speranţa Nisipari.

Ti-a placut articolul?

Comentarii